Астрономи знайшли вихідний зоряний диск, з якого виріс Чумацький Шлях

17.10.2024   14:44    77

Аналіз показує, що Галактика сформувалася на зорі розвитку Всесвіту і пережила винятково спокійну історію. Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy.


Китайські дослідники оголосили, що популяція зірок ПанГу віком понад 13 млрд років у Чумацькому Шляху являє собою “ядро”, з якого виросла Галактика. Вивчаючи рухи цих зірок, вчені реконструювали форму протогалактики, до того як вона перетворилася на сучасну спіраль.

Астрономи вважають, що перші зірки у Всесвіті з’явилися приблизно через 400 млн років після Великого вибуху – 13,4 млрд років тому. Ці перші зірки не були частиною оформлених галактик, а сяяли у відносно аморфному газі. Досі вважалося, що перша структура Чумацького Шляху виникла близько 12,5 млрд років тому.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні




Китайські дослідники заперечують це твердження: вони показали, що стародавні зірки з популяції, вік якої перевищує 13 млрд років, вказують на існування дискової структури вже на цьому етапі.

Дослідники порахували, що зірки цієї протогалактики 13 млрд років важили в 3,7 млрд разів більше за Сонце. Це менше 1% від сучасної маси Чумацького Шляху, але більше за деякі карликові галактики. Вчені вважають, що стародавній Чумацький Шлях досяг піку зореутворення близько 11 млрд років тому.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні

На основі аналізу руху стародавніх зірок учені припустили, що початкове “ядро” не було повною мірою диском: його висота на ранньому етапі майже дорівнювала діаметру. Однак із часом воно стало більш плоским, практично не змінившись у довжині та ширині.

Моделювання показує, що розвиток ранніх галактик відбувається внаслідок злиттів, які порушують формування добре структурованих дисків, але у випадку з Чумацьким Шляхом, схоже, це не так. Порівняння з іншими спіральними галактиками, подібними до нашої, також показують, що тільки в кожної шостої з них збереглися стародавні структури, а решта зазнали більш серйозних руйнувань.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні


cikavosti.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту