Своєю діяльністю з розробки пасажирських літальних апаратів на електротязі в Китаї відоміша компанія XPeng, проте Chery також проводить випробування «літаючого електромобіля», якому намагається надати модульну конструкцію і здатність обходитися без людини в процесі управління. Як стало відомо нещодавно, прототип Chery зміг подолати повітрям відстань у 80 км.
Якщо врахувати, що химерної форми транспортний засіб розрахований на перевезення двох пасажирів, і здатний перебувати в повітрі без підзарядки не більше 40 хвилин, то отримана в ході випробувань дистанція перельоту може вважатися прийнятною. У салоні гібрида електрольоту та електромобіля немає ні керма, ні штурвала, ні педалей. Щоб позбавити клієнтів необхідності отримувати ліцензію пілота, Chery спочатку орієнтується на автоматичне керування транспортним засобом.
У конструкції прототипу виділяються три частини: надбудова літального апарату, капсула для розміщення двох пасажирів, а також основа, яка використовується для пересування дорогами. Злітати і сідати такий прототип може лише вертикально, тому колісним шасі він не оснащується. Близька за формою до звичайної машини основа потрібна лише для пересування дорогами. Літальний апарат здатний підніматися на висоту трохи більше 1000 метрів, а швидкість польоту вбирається у 120 км/год.
До речі, як пояснює CarNewsChina, конкуруюча компанія Geely у червні цього року також провела випробування свого літального апарату на електротязі. Його злітна маса досягала 2500 кг, крейсерська швидкість становила 248 км/год, а максимальна досягла 320 км/год. Прототип керувався пілотом і дозволяв перевозити повітрям шістьох людей. Розробкою такого літального апарату займається дочірня компанія Geely.