Чому слід ігнорувати людей, які постійно скаржаться, – пояснення психолога

10.11.2024   16:21    289

В оточенні кожного з нас знайдеться особа, яка постійно шукає чиїсь вільні вуха, щоб розказати, як у неї все погано. Навіть якщо це дорога вам людина, психологи радять чимдуж від неї втікати.


Неприємності трапляються у всіх і цілком нормально, коли людина хоче цим з кимось поділитися. Але зовсім не нормально, коли вона ниє постійно: шеф – свиня, погода жахлива, хліб подорожчав, на відпустку немає грошей.   




Спочатку ми щиро співчуваємо. Потім це починає дратувати. Але однак вислуховуємо потік скарг, не перебиваючи, щоб не виглядати бездушними егоїстами. Зрештою самі ж від цього страждаємо.     

Останні новини:  Як можна використовувати шишки на дачній ділянці

Як на нас впливає чуже ниття

Пам’ятаєте, яку втому відчували після таких «милих» розмов? Той, хто ниє, хоче викликати співчуття, щоб оточуючі розділили його настрій – тоді він відчуватиме себе краще. Це елементарний вампіризм, який забирає вашу енергію.

Але це ще не все. Мозок людини налаштований таким чином, пояснює психолог Хелен Вайнц, що підсвідомо наслідує настрій оточуючих. Принаймні, тих, до кого ми небайдужі або з ким проводимо багато часу. Це основа емпатії, яка в психології має назву нейронне віддзеркалювання. Тобто якщо вам властиве почуття жалості, хочете того чи ні – перейматиметеся чужими проблемами і переживатиме їх, як свої, станете знервованим і дратівливим. Подумайте: вам це точно потрібно?

Останні новини:  Гороскоп на 26 грудня для всіх знаків зодіаку: день, коли пасивність перебуває під забороною

Ще гірше, якщо ви почнете почувати себе незручно через те, що у вас краща ситуація, що ви успішніші. Або тому, що не можете нічим допомогти. За чужим життям не залишиться ні часу, ні ресурсу на власне.

Як захиститися від нитиків?

Навіть якщо на вас образяться і не будуть вітатися, розірвіть це коло. Намагайтеся уникати спілкування з людиною, яка постійно виливає на вас свої проблеми.

Останні новини:  П’ять кімнатних рослин, які люблять маленькі горщики

Якщо це з певних причин неможливо, ігноруйте. Демонструйте байдужість. Співбесіднику стане нецікаво із вами, і він припинить тягнути із вас емоції й енергію.

Якщо й після цього він не відстає, завдайте йому удару у відповідь: припиніть співчувати – почніть теж нити. У нього високий тиск? А у вас ще вищий. У нього зламалася пральна машина й потрібно розкошелитися на ремонт? А у вас вийшла з ладу кавоварка, порвалися штори і гвіздок у колесі.

Зрештою, не соромтеся чесно сказати, що втомилися слухати скарги. Після такого вам точно знайдуть заміну.


uapress.kyiv.ua






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту