Приготування компосту є одним з важливих процесів осінньої підготовки до наступного сезону. Потрібно встигнути зробити корисне добриво, яке стане натуральним та поживним засобом для підгодівлі рослин. Приготувати компост можна з листя, якщо у вас мало різноманітних рослинних залишків.
Особливості листового компосту
Перше питання: «Де взяти достатню кількість листя для компосту?». Можна назбирати в чистих місцях в лісі або на ділянці. Зверніть увагу на важливий момент. Якщо опале листя від плодових дерев має ознаки хвороб, попередньо перед закладанням в компост його потрібно обробити.
Обробку проводять залізним купоросом. Знадобиться 150 г засобу розчинити в 1 л води. Рідина повинна бути теплою, щоб купорос розчинився. Далі треба долити 5 л води. Розчином обприскують листя. Можна також триходермою.
Важливий момент: не все листя підійде для компостування. Рекомендується брати клен, осику, березу, але не закладайте листя з дубового лісу. Для пришвидшення процесу листя треба подрібнити. Закладіть підготовлену масу в чорні великі мішки. Такі використовують для будівельного сміття.
Як закласти компост
В мішок першим шаром кладуть палички та гілочки, зверху листя на 15 см. Далі в компості повинна бути азотний складник. Вона може бути з трави, однорічні та багаторічні рослини. На крайній випадок використовуйте сечовину, яку розводять в пропорції 1ст.л. на 10 л води та поливають компост. Прискорювачі компостування також зайвими не будуть (пташиний послід або коров’ячий). Зверху закривають все шаром ґрунту. За цим принципом нашаровуйте компост в мішках.
Підготовлений матеріал потрібно регулярно перевіряти, щоб він залишався вологим. Якщо став сухим, полийте, щоб процес компостування не зупинився. мішки в кількох місцях проткніть для доступу повітря. До наступної осені компост буде готовим.