Компост був та є одним з найкращих різновидів добрив для дачних ділянок. Ним потрібно запасатися та кожного року працювати над його поповненням. Якщо потрібне натуральне добриво. тоді це має бути компост.
Про готовність компосту
Процес створення компосту не є моментальним. Для нього потрібен час. Звичайно, можна прискорити процес спеціальним ЕМ-препаратами, але вміти оцінити готовність маси потрібно. В натуральному режимі для компосту потрібно приблизно 1-2 роки, а з помічними препаратами результату можна досягти за кілька місяців. В будь-якому випадку компост може достигнути як раніше очікуваного часу, так і пізніше.
Оцініть візуально компост. Якщо ви не бачите в ньому залишків рослин та інших закладених вами компонентів, а в руках він добре розсипається, він готовий до використання. Однорідна маса — ознака готовності.
Також оцінити можна за кольором. Готовий компост повинен бути коричневим. Зокрема, він лишається неприємного запаху. Коли маса готова, вона радше пахне чимось лісним, ніж гнилим. Тож візуальна оцінка допоможе визначити готовність компосту.