Кума показала, як зробити рідкі добрива з овочевого відвару: тепер у мене працюють навіть кухонні залишки

26.11.2024   03:55    53
Навесні та влітку потреба городу у якісному добриві значно зростає. Бігти в магазин? Це не найкращий варіант, бо справжній скарб для підживлення грядок люди зазвичай викидають.

Фермери поділилися рецептом рідких добрив з овочевого відвару


Зазвичай люди викидають овочеві очистки на смітник, не здогадуючись про їхню цінність. А ось досвідчені городники давно знайшли застосування для них в господарстві. Звичайний відвар, приготований із залишків овочів, стане ефективним і дешевим добривом для городу. Причому для цього не треба якихось особливих навичок чи вмінь — впорається навіть новачок.

Останні новини:  Як створити акаунт на Fansly?




Погодьтеся, що навесні економія є бажаною для кожного городника. Все ж ціни на добрива на початку сезону особливо високі, тому використання домашніх аналогів традиційно стає дуже популярним. Але зазвичай мова йде про умовно “сухі” рішення. Це дійсно прекрасний варіант. Та лише до посадки. А як ефективно доставляти поживні речовини до коренів після?

Фермери поділилися рецептом рідких добрив з овочевого відвару

Що ж можна використати для відварів? Практично все! В межах розумного, звісно. Якщо овочі були пошкоджені хворобою, то їх не варто використовувати ні для компосту, ні для відварів. А очистки від здорових підійдуть ідеально! Картопля, морква, буряк, бадилля і шкірки, лушпиння від цибулі — підійде все. Можна також яєчної шкарлупи додати для кращого ефекту.

Останні новини:  Перевірила цибулевий чай для орхідей. Чи справді він допомагає квітам, які залишилися без листя? Мій відгук

Для приготування рідного добрива треба взяти відро, на третину заповнити його овочевими залишками, а потім майже доверху залити теплою водою. Важливо, щоб вона була теплою, але не гарячою! Інакше всі корисні речовини просто знищаться. Оптимальна температура складає 30-40 °C. Відро треба поставити десь у хліві та періодично помішувати.

Фермери поділилися рецептом рідких добрив з овочевого відваруФермери поділилися рецептом рідких добрив з овочевого відвару

За декілька днів почнуться процеси бродіння — саме це й потрібно. Коли помітите початок процесу, то зачекайте ще 5-7 днів, щоб настій наситився корисними речовинами. Після цього його можна використовувати для поливу грядок. Але обов’язково розводьте добриво водою у співвідношення 1:10, щоб уникнути неприємного запаху та надмірного підживлення.

Останні новини:  Плями від дезодоранту на одязі вже не докучають навіть з чорним: як швидко випрати 1 простим засобом


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту