Так як харчування серйозно впливає на здоров’я людини, воно може бути потенційним фактором ризику хвороби Паркінсона. Вивчаючи ймовірність впливу низки продуктів, серед яких кава, молоко та алкоголь, на ймовірність розвитку цього нейродегенеративного захворювання, вчені дійшли висновку, що молочні продукти в цьому плані є найбільш шкідливими.
У широкому огляді, автори розглянули 52 дослідження, проведені в період з 2000 року до теперішнього часу. Клінічні та спостережні випробування та подальші дослідження були зосереджені на тому, щоб визначити, як дієта може вплинути на розвиток хвороби Паркінсона. Розглядалися кава, алкоголь, молочні продукти, середземноморська дієта та різні поліфеноли та вітаміни, що входять до складу продуктів.
У результаті виявилося, що в той час як поліфеноли, поліненасичені жирні кислоти, кава та середземноморська дієта допомагають зменшити ймовірність розвитку або прогресування хвороби Паркінсона, молоко та похідні від нього продукти, навпаки, збільшують ризик.
Справа в тому, що молоко містить велику кількість насичених жирів. Вони, на відміну ненасичених жирів, при надмірному вживанні загалом шкідливі людини.
Хвороба Паркінсона – захворювання центральної нервової системи, що повільно розвивається. В основі недуги лежить ураження нервових клітин стовбура головного мозку. Хвороба проявляється у вигляді уповільненості рухів, зміні ходи, тремтіння тіла у спокої, нахилі корпусу, порушенні рефлексів. Середній вік початку захворювання – 57 років.