В жовтні час вести активну боротьбу зі шкідниками, які ховаються на зимівлю. У випадку з червицею пахучою потрібно бути особливо уважними. Цей шкідник здатен суттєво скоротити кількість дерев в саду.
Про червицю пахучу
Потрапити в поле зору шкідника можуть не тільки плодові дерева. Любить також облаштовуватися в дубі, березі, осиці, тополі. В дорослому віці це метелик сірого кольору, який відкладає яйця під кору дерев. Згодом, гусінь оселяється в стовбурі, де прогризає ходи. Такі дії шкідника пошкоджують сокорух дерева, що призводить до його загибелі.
Гусінь зимує під корою. Огляньте восени дерево. Ви можете побачити біля нього сліди його життєдіяльності. Шукайте прогризені дірки на корі. Ще з червня-липня самка червиці відкладає яйця, а до осені вже є гусінь. Дивіться, де можуть бути відкладені яйця, прогризені ходи.
Пошкоджені частини дерева потрібно видалити. В ходи закласти вату з інсектицидами. Або робити вливання шприцом. Якщо дерева сильно заселені шкідником, бо за раз самка відкладає від 20 до 70 яєць, тоді дерево потрібно вирубати та спалювати.