Сусід по дачі спилив усі гілки мого дерева над своєю ділянкою. Мав він право чи ні? Пів яблуні зрізав!

26.11.2024   19:57    106
У сьогоднішній статті поговоримо про дуже важливу тему — оптимальні терміни обрізання плодових рослин. Основну увагу зосередимо на деревних плодових рослинах, але також трохи торкнемося чагарників. 

Експерти назвали правила обрізки плодових дерев


Всі плодові рослини проходять період спокою. Саме в цей час обрізання є найбільш оптимальним. У деревних та чагарникових рослин, включаючи декоративні, існує два типи спокою: вимушений та фізіологічний.




Відрізнити їх досить легко. Фізіологічний спокій означає, що навіть за сприятливих умов рослина не буде зростати чи розвиватися. Наприклад, якщо зрізати гілочку яблуні і поставити у воду, вона не розпуститься й не зацвіте. Це саме стосується бузку та інших рослин.

Останні новини:  Найкращі мультфільми кіностудії Pixar, які сподобаються навіть дорослим

Вимушений спокій настає через несприятливі умови для росту та розвитку, наприклад, узимку. Якщо у лютому зрізати гілочки верби, яблуні чи бузку і помістити їх у теплі умови, вони можуть розпуститися й навіть зацвісти. Це означає, що рослина перебуває у стані вимушеного спокою.

Знання про ці стани допомагає визначити оптимальні терміни обрізання. Найкраще обрізати рослини у фазі фізіологічного спокою, яка у більшості деревних рослин помірної зони триває з жовтня до грудня. У цей період обрізання не викликає стресу для рослин, адже рух соку припиняється, а через зрізи не відбувається значного випаровування вологи.

Останні новини:  Врожай зберете вже у червні: сорт помідорів, який порадує вас швидким дозріванням і солодким присмаком
Експерти назвали правила обрізання плодових дерев

Надійним орієнтиром для початку обрізання є листопад. Коли листя починає жовтіти й опадати, це свідчить про настання фізіологічного спокою. У ягідників, таких як смородина, цей стан настає раніше. Їх можна обрізати раніше чи пізніше, залежно від зручності, адже період спокою триває недовго.

Вишні, сливи, черешні, абрикоси та персики мають певні тонкощі обрізки. Стльно обрізати їх не можна, адже це викличе значну течію соку через дисбаланс між обсягом гілок та коренів, коли коріння починає постачати вологу, а рослина не здатна її втримати. У такому разі навесні необхідно зробити азотне підживлення, щоб стимулювати вегетативний ріст і компенсувати нестачу крони. Це допоможе зменшити рівень витоку соку.

Останні новини:  3 смачні та оригінальні новорічні салати з куркою: за такі смаколики Зелена Змія принесе удачу та добробут

Щодо кісточкових рослин, у південних регіонах може бути доцільною літня обрізка, яка іноді навіть краща за осінньо-зимову. Якщо ж потрібно видалити лише окремі загущені, затінені чи пошкоджені гілки, це можна зробити у будь-який час восени чи взимку.

Не забувайте, що зрізи діаметром більше трьох сантиметрів необхідно обробляти садовим варом або хоча б лляною олією. Якщо ваш сад страждає від хвороб, обробіть рани спиртовим розчином йоду, а потім закрийте їх. Це допоможе уникнути зараження і сприятиме загоєнню.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту