Трамп заявив, що Гейлі та Помпео не приєднаються до його нової адміністрації

10.11.2024   14:28    30

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запросить до своєї нової адміністрації колишню претендентку на посаду президента від Республіканської партії Ніккі Гейлі та колишнього державного секретаря Майка Помпео.


Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Я не запрошуватиму колишнього посла Ніккі Гейлі або колишнього держсекретаря Майка Помпео приєднатися до адміністрації Трампа, яка зараз формується», — написав Трамп у соцмережі в суботу, додавши: «Я дуже любив і цінував роботу з ними раніше і хотів би подякувати їм за їхню службу нашій країні».

Трамп зустрічається з потенційними кандидатами на посади в його адміністрації перед інавгурацією 20 січня. Зокрема в п’ятницю, за даними медіаресурсу, Трамп зустрівся з відомим інвестором Скоттом Бессентом, який є потенційним кандидатом на посаду міністра фінансів США.

Останні новини:  Швейцарія припинила експорт боєприпасів до Польщі через Україну: подробиці скандалу




Гейлі, колишня губернаторка Південної Кароліни, яка працювала послом США в ООН при Трампі, підтримала Трампа на посаду президента попри те, що різко критикувала його під час балотування на партійних праймеріз.

Помпео, який також обіймав посаду директора ЦРУ при Трампі, згадувався в деяких повідомленнях ЗМІ як можливий міністр оборони, а також розглядався як потенційний кандидат у президенти від Республіканської партії.

Останні новини:  У дурдомі все стабільно: у РФ доньку назвуть Орешницею - на честь балістичної ракети

Перед президентськими виборами колишній директор ЦРУ Майк Помпео висловився проти обмежень, якими США та інші союзники обумовлюють використання Україною далекобійної західної зброї.

В авторській колонці газети WSJ Помпео оприлюднив “Мирний план Трампа для України” — щодо миру в Україні та умови угоди з Росією. Зокрема, цей план передбачає: нарощення Україною значних сил оборони, щоб Росія більше ніколи не нападала; не визнання російської окупації та заявленої анексії будь-яких українських територій; демілітаризація Криму; відновлення України коштом репарацій із заморожених резервів Центробанку Росії, а не коштом платників податків США; якнайшвидше приєднання України до НАТО, щоб усі європейські союзники взяли на себе тягар її захисту; швидке прийняття України до Європейського Союзу, який має допомогти їй модернізувати та розвинути економіку.

Останні новини:  У дурдомі все стабільно: у РФ доньку назвуть Орешницею - на честь балістичної ракети

Помпео також пропонує зняти санкції з Росії, якщо Путін виконає ці умови, коли Україна буде і в НАТО, і в ЄС. А для НАТО створити фонд на 100 мільярдів доларів “на озброєння України”, в якому частка США має бути обмежена до 20%. На всі спільні бюджети альянсу встановити планку в 20% фінансування з боку США.

Окрім того, в цьому плані передбачаються кроки зовнішньої політики США щодо Близького Сходу.

Вибори у США відбулися 5 листопада.


news-xl.net






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту