Україна вимагає допуску міжнародних спостерігачів до військовополонених у Росії: подробиці

10.11.2024   22:27    73

Протягом тижня російські окупанти захопили в полон і розстріляли шістьох беззбройних українських бійців.


В Офісі генерального прокурора України повідомили, що трьох військовослужбовців ЗСУ росіяни взяли в полон неподалік Селидового Донецької області 23 жовтня. Ще трьох — на тому ж Покровському напрямку 1 листопада. У прокуратурі нагадали, що вбивство військовополонених — це грубе порушення Женевських конвенцій, яке кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин. Тих українських бійців, які потрапляють до в’язниць федерації, росіяни утримують у нелюдських умовах, повідомляє FREEДOM.




Українських полонених у російських в’язницях відвідає турецький омбудсмен. Москва погодила візит Шерефа Малкоча.

“Росія, як і раніше, не дотримується Женевських конвенцій. Ми це бачимо з того стану, в якому повертаються додому воїни після полону. Однак, нарешті стало відомо, що РФ погодила візит головному омбудсмену Туреччини Шерефу Малкочу, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримують військовополонених”, — повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram.

Повертаючись із полону, українські військові розповідають про приниження, побиття, голод і тортури. Київ вимагає, щоб військовополонених обстежили іноземні лікарі. Але Росія, всупереч нормам Женевських конвенцій, досі не погодила роботу змішаних медичних комісій. Завдяки їм, тяжкопоранених захисників могли б повертати в Україну або вивозити до нейтральних країн. В Україні таку комісію створили ще влітку 2023 року.

Останні новини:  Як використовувати соду при вирощуванні помідорів

“Я був в одному з таборів утримання російських військовополонених, і росіяни поранені запитували, чому не відбуваються обміни, чому їх не повертають на батьківщину? І, власне, відповіддю на це запитання є той факт, що російська сторона до цього часу — понад рік вже минуло від утворення змішаної медичної комісії з української сторони — до цього часу нічого не зробила. Ми готові до того, щоб повертати додому тяжкопоранених і тяжкохворих”, — повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

Понад пів року в Росії не узгоджували й візит Шерефа Малкоча. Турецький омбудсмен звернувся до російської влади ще наприкінці березня 2024 року після поїздки в Україну. Тут він зустрівся з сім’ями українських військовополонених і зниклих безвісти, а також відвідав табір “Запад-1”, де утримують російських військових.

“Я передам цю інформацію, розповім про свої відвідини російському омбудсмену. Я буду просити, щоб я міг у такий самий спосіб відвідати українських полонених, які утримуються на території Росії. Я сподіваюся, нам це вдасться. Після цього будемо думати, які саме табори та тюрми нам показати. На цьому етапі найголовніше побачити, чи приймуть російські уповноважені та омбудсмени нашу пропозицію відвідати українських полонених”, — заявив головний омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч.

У липні 2024 року Малкоч повідомив, що Росія ігнорує запити офісу головного омбудсмена Туреччини, і зазначив, що Анкара має намір звернутися з цього приводу до генерального секретаря ООН.

“За результатами [візиту в Україну] ми провели онлайн-зустріч з російським омбудсменом Тетяною Москальковою і написали листа, але відповіді так і не отримали. У зв’язку з цим я написав листа в посольство Росії в Анкарі 5 липня 2024 року. Ми намагаємося налагодити всі можливі контакти з цього питання. Це нелегко, оскільки маємо справу з Росією”, — заявив Шереф Малкоч.

Які місця утримання українських полонених у Росії відвідає турецька делегація, а також точні дати візиту — поки що невідомо. Раніше Малкоч заявив, що за підсумками поїздки планує опублікувати детальний звіт про умови, в яких перебувають українці, а найкращим із можливих результатів назвав сприяння обміну полоненими.

Останні новини:  Чому фікус скидає листя: можлива причина


uapress.kyiv.ua






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту