В Італійських Альпах виявили загублений світ віком 280 мільйонів років

20.11.2024   21:47    39



Приголомшливо збережені скам’янілості слідів і підчерев’я рептилій, виявлені минулого року в італійських Альпах, допомогли дослідникам розкопати тропічну приозерну екосистему, яка існувала ще до динозаврів. Жінка під час походу в італійських Альпах виявила фрагмент екосистеми віком 280 мільйонів років зі слідами ніг, скам’янілостями рослин і навіть відбитками дощових крапель, підтвердили дослідники.





Клаудія Штеффенсен йшла позаду свого чоловіка в гірському парку Вальтелліна Ороб’є в Ломбардії у 2023 році, коли наступила на камінь, схожий на цементну плиту, повідомляє The Guardian. «Потім я помітила ці дивні кругові візерунки з хвилястими лініями, — розповіла Стеффенсен в інтерв’ю газеті. «Я придивився уважніше і зрозумів, що це були сліди ніг».

Вчені проаналізували скелю і з’ясували, що сліди належать доісторичній рептилії, що піднімає питання про те, які ще підказки, окрім «скельного нуля» Стеффенсена, ховаються в цих альпійських висотах.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні

Згодом експерти неодноразово відвідували це місце і знайшли докази існування цілої екосистеми, що датується пермським періодом (299 — 252 мільйони років тому). Пермський період характеризувався швидким потеплінням клімату і завершився подією вимирання, відомою як «Велике вимирання», яке знищило 90% видів на Землі.

Сліди цієї екосистеми складаються зі скам’янілих слідів рептилій, амфібій, комах і членистоногих, які часто вирівнюються, утворюючи «доріжки», згідно з перекладом заяви. Поряд з цими слідами дослідники знайшли давні сліди насіння, листя і стебел, а також відбитки дощових крапель і хвиль, що набігали на береги доісторичного озера. Свідчення цієї давньої екосистеми були знайдені на висоті до 9 850 футів (3 000 метрів) в горах і на дні долин, де зсуви відклали скам’янілі породи протягом століть.

Читайте також —  Нове відкриття гравітації знову доводить правоту Ейнштейна

Екосистема, яка зафіксована в дрібнозернистому пісковику, завдячує своєю дивовижним збереженням минулій близькості до води. «Сліди були зроблені, коли ці пісковики та сланці ще були піском і мулом, просоченими водою на берегах річок і озер, які періодично, відповідно до пори року, висихали», — сказав Аусоніо Ронкі, палеонтолог з Університету Павії в Італії. вивчили скам’янілості, йдеться в заяві. «Літнє сонце, висушивши ті поверхні, затверділо їх настільки, що повернення нової води не стерло сліди, а, навпаки, покрило їх новою глиною, утворивши захисний шар».

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні

Згідно із заявою, дрібне зерно цього піску та грязі зберегло найтонші деталі, включаючи сліди кігтів та візерунки з нижньої частини живота тварин. Дослідники кажуть, що відбитки походять від принаймні п’яти різних видів тварин, деякі з яких, можливо, досягали розміру сучасних комодських варанів (Varanus komodoensis), виростаючи від 6,5 до 10 футів (2-3 м) у довжину.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні

«У той час динозаврів ще не існувало, але тварини, відповідальні за найбільші сліди, знайдені тут, все ще мали значні розміри», — сказав  Кріштіано Даль Сассо, палеонтолог з хребетних з Музею природознавства Мілана, який був першим експертом. зв’язалися з приводу знахідки, йдеться в повідомленні.

Скам’янілості відкривають вікно в захоплюючий, давно минулий світ, мешканці якого вимерли наприкінці пермського періоду, але вони також можуть навчити нас про час, у якому ми зараз живемо, – йдеться в заяві дослідників.

Багато виявлених доісторичних відбитків залишилися б прихованими, якби не зміна клімату, яка швидко зменшує льодовий і сніговий покрив в Альпах. «Ці скам’янілості… свідчать про віддалений геологічний період, але з тенденцією глобального потепління, повністю подібною до сьогоднішньої», — сказали дослідники. «Минуле може багато чого навчити нас про те, у що ми ризикуємо втягнути світ зараз».


portaltele.com.ua






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту