Сучасні дослідження показали, що вживання лляної олії зменшує ризик інсульту на 37%. Вживаючи лляну олію, можна не боятися таких страшних хвороб, як діабет, атеросклероз, ішемічна хвороба серця та багатьох інших.
У народній медицині її використовують від глистів, печії, різних виразок. За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія перевершує продукти звичайного раціону, і всього 1-2 столові ложки забезпечують добову потребу в них. Лляна олія за своєю біологічною цінністю стоїть на першому місці серед харчових олій.
У насінні льону міститься 46% вітаміну F, який синтезується в організмі, а привноситься ззовні. До складу лляної олії входять цінні ненасичені кислоти та велика кількість вітамінів, А та Е.
Лляна олія містить достатню кількість вітамінів та інших біологічно активних речовин, необхідних для здорового харчування.
Найбільш важливими компонентами лляної олії є жирні кислоти:
- альфа-ліноленова кислота – 60% (Омега-3);
- лінолева кислота – 20% (Омега-6);
- олеїнова кислота – 10% (Омега-9);
- інші насичені жирні кислоти – 10%.
Якщо Омега-6 є, крім лляної, в соняшниковій, соєвій, рапсовій, гірчичній, оливковій олії, то жирні кислоти Омега-3 є в достатній кількості лише в риб’ячому жирі і – в лляному маслі. У цьому полягає унікальність лляної олії, звідси її специфічний запах, так схожий на риб’ячий жир. Це показник високої якості олії, її чистоти, а також доказ того, що її не змішали з іншими олією.
Льон звичайний (Linum usitatissimum)
Щоденне вживання лляної олії сприяє:
- профілактиці розвитку серцевих нападів, інсульту та інфаркту міокарда (зниження навантаження на серце та судини через зменшення в’язкості крові та нормалізацію рівня жирів);
- зниження артеріального тиску; зниження ризику розвитку раку молочної залози та прямої кишки;
- зниження частоти діабетичної невропатії при цукровому діабеті. Лляна олія – важливий елемент харчування жінки, його вживання сприяє: полегшенню перебігу передменструального синдрому та передменопаузи;
- поліпшення стану шкіри та волосся;
- зміцнення нервової системи; роботі нирок при набряках;
- підвищення гостроти зору;
- ослаблення та лікування астми.
Лляну олію можна застосовувати як у чистому вигляді, так і в суміші з іншими рослинними оліями, можна змішувати з медом, фруктами або сиропом.