Чому маринад стає каламутним: три помилки

Вчора,   12:07    43

Консервування на зиму бувають двох видів — це солені та мариновані овочі. Через деякий час маринад в них може стати каламутним. І тут виникає питання, з якої причини це відбувається. В ідеалі він має лишатись прозорим. Отже, є факт порушення технології або маємо результат рецептурних неточностей у пропорціях інгредієнтів.


Помилка № 1

Приготування маринаду у гарячій воді. Вона має бути доведена до кипіння. Якщо ви працюєте з помідорами, їх треба не просто обшпарити окропом, а ще прогріти протягом 8-10 хвилин. Маринад потрібно проварити 4 хвилини, а потім вже доливати в нього оцет. Саме такий порядок дій дозволяє запобігти бродінню.

Останні новини:  Що додати в тісто, щоб пиріжки довго не черствіли




Помилка № 2

Перед тим, як закладати свіжу зелень, ароматичне листя до солінь (смородина, вишня, кріп, петрушка), добре обшпарте їх окропом. Це допоможе позбутись патогенної мікрофлори, яка при сприятливих умовах почне розмножуватись.

Помилка № 3

Для приготування маринаду потрібно використовувати правильну сіль. Є два варіанти — кам’яну або морську. Інші різновиди не підходять для консервування. Найкраще, щоб обрана сіль була крупного помелу для повільної ферментації овочів.

Останні новини:  Коли потрібно солити страви: перевірте, чи не робите ви помилки

Якщо вже так сталось, що маринад набув каламутного кольору, можна спробувати врятувати ситуацію. Злийте його з банок, добре вимийте посуд із содою та простерилізуйте. Обробіть водою овочі та переукладіть, заливши все свіжим маринадом. Якщо ви побачили, що овочі зіпсовані, є натяк на плісняву, проводити рятівні роботи не потрібно. Консервацію доведеться утилізувати.

Останні новини:  Досвідчені господині розкрили “інноваційний” спосіб чищення картоплі






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту