0
Для садових дерев регулярно потрібна обрізка. Формування крони, оздоровлення та санітарне чищення з метою позбавлення від старих та сухих гілок — обов’язкові етапи догляду. Щоб обрізка пройшла вдало та ефективно, не припускайтеся помилок.
Перша помилка
Восени не треба поспішати робити обрізку. Якщо робити це рано, коли в повітрі ще літає чимало спор збудників хвороб, є підвищений ризик заразити ними дерево. Спори осідають на зрізи, що і призводить до проблеми. Щоб уникнути цього, рекомендується проводити обрізку ранньою весною або взимку.
Друга помилка
При обрізанні гілок залигати пеньок. Це дуже погана звичка. Пеньки погано заживають, дерево не може затягнути їх корою. А з часом вони почнуть гнити, що загубить дерево.
Знайдіть основу гілки, якою вона кріпить до стовбура. Там потрібно визначити правильний кут спилювання. Ми про це вже писали. Прочитайте про це в деталях тут. При правильному зрізанні гілки рана швидше заживає та затягується корою, що робить процедуру для дерева безпечною.
Третя помилка
Обрізати більше половини крони дерева — помилка. Не робіть так, бо це провокує ріст пагонів, які жирують. Окрім того, призводить до загущення крони. Це провокує також проблему зниження врожайності та виснаження дерева в загальному.
Два способи вкорінення розмарину, який гарантовано працюють