А чи знали ви, що сорти портулаку можуть бути дикорослими, декоративними або городніми. Завдяки кисло-гострому смаку він стане чудовою добавкою до страв і водночас наситить організм корисними речовинами.
Портулак багатий білками, має низький глікемічний індекс і низьку калорійність. Він стане ідеальним вибором для тих, хто хоче схуднути або позбутися набряків. Однак будьте обережні, якщо маєте проблеми з нирками чи шлунком, оскільки портулак містить органічні кислоти, зокрема щавлеву.
Додавайте молоді гілочки портулаку в омлети, салати чи використовуєте як гарнір. Вони ніжні та смачні. Збийте портулак з яблуком і водою – отримаєте корисне смузі, яке виводить шлаки та сприяє кращому травленню.
Портулак багатий вітаміном С, який зміцнює імунітет і допомагає боротися з вірусами. Він також поліпшує зір і стан шкіри завдяки каротиноїдам і провітаміну А. Для кращого засвоєння цих речовин заправляйте страви з портулаком олією.
Для тих, хто має проблеми зі сном, портулак стане природним заспокійливим засобом. Заваріть з нього чай, використовуйте сушену траву або навіть заповніть подушечку для покращення сну. Завдяки магнію та цинку рослина допоможе зняти стрес, покращить нервову систему та зніме судоми.
Портулак має потужні протизапальні та загоювальні властивості. Використовуйте сік або відвар для лікування дрібних подряпин і саден. Приготуйте тонік, лосьйон чи маску для догляду за шкірою. Особливо корисним буде заморожений сік, яким можна протирати обличчя.
Як бачите, ця рослина дійно може бути корисною для багатьох справ. Тож неодмінно секористайтеся нашими рекомендаціями. Бажаємо вам успіхів!