Петрушка найбільш розповсюджена зелень, яку вирощують на городі. До неї можна прирівняти ще кріп. І от стається періодично халепа, що не хоче вона рости. Ніби добре посіяли, підготували грядку, а вона ледь-ледь прокльовується. Давайте шукати причини, чому так могло статися.
Недостатньо калію
Одна з основних причин — ґрунт, в якому не вистачає калію. Справа в тому, що дефіцит азоту та фосфору петрушка може пережити. А без калію — ні.
Добрива
Краще за все використовувати органічні добрива. Розкладайте їх по грядці. Добре ще й перед тим перекопати, щоб верхній шар ґрунту мав все необхідне. Можна використовувати компост, гранульований чи сушений гній, зброджену траву, рідкий гумус або мінеральні добрива.
Полив
Петрушка хоча й витривала рослина, але дефіцит води не любить. Та й надмірну кількість вологи теж не треба влаштовувати. Баланс поливів — ідеальний варіант. Якщо стоїть спека, треба поливати щодня.
Кислотність ґрунту
Зверніть увагу на цей фактор. Для вирощування петрушки має бути кислотність на рівні 6,5–7,5. Якщо у вас відрізняється в ту чи іншу сторону, потрібно вирівнювати показник на грядці.
Світловий режим
Петрушка любить сонце. І про це треба знати, коли обираєте місце під грядку. Рости в затінку вона не буде. Без достатньої кількості світла петрушка сповільнює ріст та формування листової розетки.
Отже, шукайте причини та усувайте негативні фактори. Тільки в цьому випадку можна буде очікувати нормальний ріст улюбленої ароматної петрушки.