Зайва дружність, або як бути, коли хочеться здаватися занадто хорошими для всіх

Сьогодні,   20:07    9

Як часто ви пропускаєте когось поза чергою або йдете в ресторан, який вам не по кишені, через те, що боїтеся сказати «ні»? Бути хорошими для всіх неможливо — хтось точно залишиться незадоволений. І найчастіше цей «хтось» — людина, яка не поступається своїм принципам. Ми розповімо, в чому небезпека зайвої ввічливості і коли дружність може обернутися проти вас.

Коли дружність може обернутися проти вас

У дуже доброзичливих людей є шкідлива звичка догоджати всім підряд. Безумовно, бути гарною людиною — це здорово. Але у всьому потрібно знати міру. Інакше ви ризикуєте стати «ганчіркою» без своїх принципів і особистої думки.




Ми ставимося добре до інших, бо самі хочемо, щоб до нас ставилися добре. Це дуже благородно, хоча і трохи егоїстично. Але така хороша риса характеру, як товариськість може перетворитися в проблему. Якщо ви завжди будете погоджуватися з усіма, то ніхто не буде сприймати вас серйозно. Адже ми не помічаємо, що хочемо для себе, тому що надаємо дуже велике значення бажанням інших.

Останні новини:  Які овочі можуть дозрівати вже після збирання урожаю

Крім того, коли ви не вмієте сказати «ні», ви погоджуєтеся на справи, на які у вас немає часу. Чи приймаєте чужу думку, з якою не згодні. Люди вірять в те, що вони стають кращими, догоджаючи іншим. Але ж вони роблять це на шкоду собі.

Більшість людей дратує така поведінка. Якщо вірити дослідженням психологів, людей однаково дратує як егоїзм, так і надмірна «правильність». Дуже гарні і правильні люди змушують інших відчувати провину. Бажання подобатися всім може налаштувати людей проти вас і створити надлишковий потенціал у відносинах.

Уникнення проблем

Занадто доброзичливі люди намагаються уникати проблем. Це вказує на їх нерішучість і невпевненість. Адже простіше погодитися або промовчати, ніж висловлювати і відстоювати свою думку. Звичка ховати негативні емоції може зіграти миттєво з вами злий жарт. Погоджуючись з усім підряд, ви пригнічуєте себе і ризикуєте зірватися миттєво.

Останні новини:  Правило двох годин: як його використовувати, щоб покращити своє життя та втілити мрії

Люди, які твердо наполягають на своєму, частіше домагаються успіху. Адже вони точно знають, чого хочуть, і готові йти до своєї мети незважаючи ні на що. У першу чергу, має бути повага до себе, а потім вже до всіх інших. До того ж, такі люди не бояться бути гірше інших. Вони просто роблять так, як їм хочеться. І це зовсім не означає, що ці люди недружні.

Як стати впевненішими?

З-за ввічливості ми часто погоджуємося з незнайомими людьми. Нікому не хочеться сваритися через дрібниці в транспорті або на вулиці. Буває так, що незнайомі люди нав’язують свою точку зору всім навколо. Вони шукають тих, хто їх підтримає в натовпі. Рекомендуємо в таких випадках дотримуватися своєї думки і використовувати такі ситуації, щоб попрактикуватися у спілкуванні.

Останні новини:  Як городники використовують на грядках корицю

Також радимо уважніше вибирати слова. Буває так, що у відповідь люди кажуть: «Звичайно! Без проблем! Як Вам завгодно!». Або коли дуже ввічливо просять про щось: «Я перепрошую, а можна мені?…». Не варто догоджати іншим і тим більше вибачатися просто так. Уважно стежте за тим, що говорите, інакше можете здатися невпевненою і податливою людиною.

З іншого боку — варто пам’ятати, що насправді всі думають у першу чергу про себе. У кожного свої проблеми і турботи, і нікому немає справи до того, що ви відмовитеся піти на вечірку. Не переймайтеся через дурниці. Краще дбайте про себе і думайте про те, що вам дійсно потрібно. Залишайтеся собою, будьте ввічливими, але тільки не на шкоду собі і своїм принципам.


ua-vestnik.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту