Слимаки з’являлись чи не на кожній ділянці. Досвідчені садівники та городники знають, що ігнорувати появу цих комах не можна. Вони швидко розмножуються та здатні знищити врожай за цілий сезон. Для цього їм знадобиться мінімум часу, а тому гаяти хвилини не варто – тут кожна секунда означає багато. Саме тому кожному варто знати про способи боротьби зі шкідниками.
Як позбутись від слимаків
У спеціалізованих магазинах існує багато продуктів, які радять використовувати для боротьби зі слимаками. Різна хімія, звісно, працює, але дачники відмовляються від її використання через можливу небезпеку для якості врожаю та здоров’я кожного, хто оброблені овочі буде їсти. На щастя, існує багато народних методів – ефективних і перевірених часом.
Експерти радять скористатись так званим методом “опудрювання” посадок. Оскільки слимаки мають дуже чутливе тільце, то діяти на них потрібно, використовуючи слабкі сторони. Потенційно небезпечні місця потрібно посипати деревною золою, яєчною шкаралупою або кавовою гущею. Обирати, який продукт використати, потрібно, засновуючись на тому, що росте на посадках і який ґрунт рослини люблять більше – нейтральний чи кислий.
Перелічені вище продукти будуть створювати на поверхні ґрунту так звану плівку, яка не дасть шкідникам спокійно пересуватись. Ба більше, комахам буде боляче підповзати до овочів і фруктів. Створіть перепону для слимаків навколо посадок із їхніми улюбленими овочами – так їм буде складно до них дістатись, а тому вони вирушать шукати доступнішу ціль.