Готуйте ґрунт заздалегідь. Розпушуйте, додавайте поживні речовини та регулюйте його структуру. Якщо ґрунт надто твердий, змішуйте його з річковим піском, щоб зробити його легшим і повітропроникним. Перед посівом робіть борозенки, поливайте їх розчином “Фітоспорину”, щоб захистити сіянці від чорної ніжки. Коли температура стабілізується, додавайте триходерму, щоб підтримати здорову мікрофлору ґрунту.
Використовуйте якісне насіння. Висівайте помідори сухими насінинами, а перець попередньо замочуйте або пророщуйте. Розкладайте насіння рівномірно, засипайте 7-міліметровим шаром землі, злегка ущільнюйте, щоб запобігти появі сходів “у шапочках”. Поливайте лише борозенки, залишаючи верхній шар сухим, щоб уникнути утворення кірки.
Накривайте посіви плівкою та розміщуйте у теплі. Щоб забезпечити рівномірні сходи, періодично повертайте ящики різними сторонами до тепла. Очікуйте появу перших паростків через 10 днів.

Готуйте матеріали для захисту розсади від приморозків. Використовуйте агроволокно, щоб запобігти переохолодженню сіянців.
Ретельно плануйте терміни посіву. Висівайте насіння так, щоб розсада встигла зміцніти до моменту висаджування, але не переросла. Уникайте ситуацій, коли сіянці ще не мають двох справжніх листків, оскільки їх важко пікірувати. Не допускайте переростання, адже такі рослини погано приживаються та дають нижчий урожай.
Фіксуйте терміни посіву та пікірування у записнику. Аналізуйте результати та коригуйте графік на наступний рік. Бажаємо вам успіхів та щедрого врожаю, який точно здивує рідних та близьких.