
Зокрема, городники радять звернути увагу на швидкостиглі листові овочі: кріп, петрушку, різні салати, руколу та листову гірчицю. Всі вони добре ростуть після часнику, адже у ґрунті зберігаються сульфати, фосфор і деяка кількість азоту. Це створює умови для отримання врожаю без надлишку нітратів.
Добре після часнику висівати кореневу петрушку. Вона встигає сформувати коренеплід до заморозків, а вже наступної весни почне відростати, забезпечуючи ранню зелень. Це важливо, бо зелень є джерелом вітамінів, поліфенолів та антиоксидантів, що підтримують здоров’я та життєвий тонус.
Садівники також рекомендують звернути увагу на листовий буряк і мангольд. Ці культури швидко дають врожай до настання холодів. Їх можна використовувати подібно до шпинату: тушкувати, варити супи, заморожувати на зиму. Вони містять багато фолієвої кислоти, що є важливою для формування здорової крові та репродуктивної системи, особливо для тих, хто планує народження дітей.

Після часнику та цибулі, якщо ділянку звільнили рано, городники рекомендують висівати хрестоцвіті коренеплоди: ріпу, редис, дайкон, чорну редьку. У другій половині літа ці культури не стрілкуються і формують якісний коренеплід. Чорна редька, зокрема, відома своїми властивостями при застудах.
На звільненій грядці можна висівати скоростиглі зелені культури, як-от рукола, листова гірчиця, а також пекінську капусту. Для пізнього висіву краще обирати сорти, які не формують качанів, наприклад, хібінську. З її листя виходять чудові голубці.
Також встигає дати врожай ранній горох. Дачники радять вибирати цукрові сорти, які ще до перших заморозків встигають утворити молоді боби. А вже наступного року можна планувати висівання бобових культур, наприклад, квасолі. Часник і квасоля — вдала комбінація для сівозміни. Якщо місця багато, можна поділити грядку навпіл між горохом і квасолею.
Водночас не рекомендується після часнику висівати інші цибулеві культури, адже у них спільні хвороби та шкідники.