Лише 500 г вапна – і сад чистий від моху та лишайників: простий розчин, який працює краще за дорогі хімікати

Сьогодні,   10:15    34
З настанням весни багато дачників і городників починають займатися побілкою плодових дерев. Для багатьох це має здебільшого естетичне значення — дерева виглядають акуратно й красиво.

Експерти розповіли, чим замінити весняну побілку

І це справді додає саду охайності.

Однак, якщо основна мета побілки — лише естетика, то проводити її доцільніше ще в лютому. А ще краще — виконати побілку восени. Саме осіння побілка захищає стовбури та гілки від морозобоїн, сонячних опіків і перегріву.

Втім, весняне нанесення спеціальних розчинів теж має велике значення. Зазвичай городники знають про так звані викорінювальні обробки. Але якщо віддається перевага саме побілці, то замість традиційного нанесення товстого шару на стовбури яблунь можна використати простіший і корисніший варіант.

Можна приготувати очисний розчин. Для цього знадобиться звичайне гашене вапно, яке можна придбати в будь-якому будівельному магазині, і відро води. У воду додають приблизно пів кілограма вапна й ретельно перемішують, щоб воно рівномірно розподілилося.

Експерти розповіли, чим замінити весняну побілку

Готовий розчин найзручніше наносити за допомогою обприскувача. Якщо вапно не дуже свіже, краще процідити розчин через тканину, щоб уникнути засмічення обприскувача. Потім отриманим складом рясно обприскують усі гілки, крону та стовбури дерев.

Через деякий час розчин побіліє, адже вапно почне поглинати вуглекислий газ із повітря й перетворюватиметься на крейду. Водночас крона очиститься — це дієвий очисний розчин, який допомагає позбутися лишайників, моху, а також захищає від різних шкідників та хвороб.

Такий простий і доступний за складом розчин дозволяє підтримувати сад у повному порядку — як насіннєві та кісточкові культури, так і горіхоплідні дерева. Корисно обробити таким складом і рослини після зняття укриттів навесні — це стане додатковою профілактикою від шкідників та захворювань.

Якщо ж городники вже проводили викорінювальні обробки залізним чи мідним купоросом або бордоською рідиною, у такому разі додатковий обробіток цим розчином не обов’язковий — рослини вже мають хороший захист.


noviydoctor.com



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту