
Городники знають, що промені сонця вдень швидко випаровують вологу з поверхні землі, тому навіть щедрий полив часто стає марним. Рослини просто не встигають насититися вологою, адже вода випаровується ще до того, як досягає цілі – коріння. Ввечері ж сонце вже не таке активне, тому волога глибоко проникає у ґрунт, даючи змогу рослинам увібрати стільки вологи, скільки потрібно.
Поливати рослини у вечірній час ще й безпечніше. Краплі води на листі вдень провокують появу опіків. Це одна з причин, чому після поливу у розпал дня листя іноді покривається бурими плямами чи швидко вʼяне. Ввечері ж ця небезпека зводиться до мінімуму, а рослини залишаються здоровими та міцними.

Не менш важливо і те, що більшість добрив, особливо рідких або розчинних у воді, також рекомендують вносити саме ввечері. Причина та сама: волога ґрунту довше зберігається, поживні речовини не випаровуються і краще засвоюються рослинами. До того ж, у вечірню прохолоду корені активніше поглинають корисні елементи, а самі рослини менше “стресують”.
Обробку від шкідників і хвороб агрономи теж радять проводити у вечірній час. Хімічні засоби або навіть натуральні настої, нанесені на листя у сонячну погоду, можуть спровокувати опіки. До того ж, ввечері активність багатьох шкідників зростає, що робить обробку ефективнішою. А якщо планується обприскування рослин, вечірня волога і відсутність палючого сонця сприяють тому, що препарати краще “прилипають” до поверхні листків і довше діють.

Ще один момент, який має неабияку перевагу – це економія води. Ввечері випаровування набагато менше, тому для якісного поливу вам знадобиться значно менше води. Це особливо важливо для тих дачників, у яких є проблеми з водопостачанням або де полив доводиться здійснювати з обмежених джерел. Майте на увазі цю інформацію, плануючи роботи на городі та в саду!