Не секрет, що штори мають властивість непомітно накопичувати пил, поглинати кухонні випари, а потім виділяти ледь вловні аромати. Тому якщо не доглядати за ними належним чином, бодай найдорожчі гардини з часом втратять свою чарівність.
Як часто потрібно прати штори
Гарний текстиль завжди виглядає доглянутим, якщо дотримуватися простого правила – прання раз на пів року. Цей проміжок часу є оптимальним, адже тканина не встигає ввібрати надмірну кількість пилу та сторонніх запахів, а її структура не руйнується від занадто частого чищення. Однак, якщо в будинку є алергіки, домашні тварини або якщо штори висять на кухні, де вони постійно піддаються впливу випарів, варто скоротити цей інтервал до трьох-чотирьох місяців.
Догляд за шторами між праннями
Очікування пів року – не привід залишати гардини без уваги. Є кілька простих способів підтримувати їхню чистоту між праннями. Наприклад витрушувати від пилу. Раз на тиждень варто злегка струшувати штори або проходитися по них пилосмоком із насадкою для делікатних тканин. Зверніть увагу й на своєчасне видалення плям. Тобто якщо на тканині з’явилася пляма, не варто чекати загального прання. Виперіть її одразу. Крім того, не нехтуйте провітрюванням. Іноді досить просто відчинити вікна, щоб тканина наситилася свіжим повітрям та позбулася неприємних запахів.
Уникнути помилок

Щоб після прання штори не втратили форму, не сіли та не перетворилися на пожмакану тканину, варто пам’ятати кілька важливих нюансів:
- Правильний вибір температури. Тонкі тюлеві фіранки, органза та шифон – 30°C, делікатний режим, бавовняні та лляні штори – 40°C, а оксамитові та жакардові – лише сухе чищення або прання в холодній воді.
- Мінімальна механічна дія. Це означає використання рідкого засобу для прання без агресивних компонентів, вибір делікатного режиму без інтенсивного віджиму.
- Правильне сушіння. Пам’ятайте, не варто вішати штори біля батареї чи під прямими сонячними променями. Найкраще – одразу розправити їх на карнизі, поки вони ще вологі. Так вони самі розгладяться під власною вагою.