Фітофтору востаннє бачила на картинці в дачному журналі, бо додаю в лунку 1 “штучку”, і томати здорові

Сьогодні,   10:15    46
Щоб отримати справді щедрий врожай помідорів, варто подбати про ґрунт ще до посадки! Досвідчені городники радять покласти в посадкову лунку золу, щоб уникнути появи фітофтори.

Городники розповіли, що покласти в посадкову лунку, щоб уникнути фітофтори

Кожен городник хоча б раз стикався з проблемою фітофтори на томатах. Ця хвороба може зіпсувати навіть найкращі плани на щедрий врожай. Ще вчора міцні зелені кущі з квітами й завʼязями, а вже сьогодні – темні плями на листі й плоди, що чорніють не по днях, а по годинах. Боротися з фітофторою складно, тож краще за все – не допускати її появи. І починати варто ще з моменту посадки.

“Бувалі” городники давно помітили, що звичайна зола, яку легко роздобути на ділянці, може зробити томати міцнішими й менш вразливими до хвороб. Саме вона, додана в посадкову лунку перед тим, як поміщати туди розсаду, створює сприятливі умови для розвитку кореневої системи й захищає кущ від фітофтори. Далі розповідаємо, як саме це працює і скільки потрібно золи під один кущ.

Городники розповіли, що покласти в посадкову лунку, щоб уникнути фітофтори

Усього одна столова ложка золи – і ґрунт у лунці вже не такий привабливий для грибкових захворювань. У золі міститься безліч корисних мікроелементів, які зміцнюють рослину з перших днів після пересадки. Завдяки такій підготовці земля навколо коренів не стає осередком зараження, навіть якщо погодні умови сприятимуть розвитку хвороби.

Ще один важливий момент – зола працює як засіб 2 в 1, адже не тільки захищає, але й підживлює рослину. Вона містить калій, фосфор, кальцій і цілу низку мікроелементів, які засвоюються природним чином. Розсада, висаджена в лунки із золою, швидше приживається, краще розвивається і менше хворіє.

Звичайно, не варто думати, що кинувши лише золу можна забути про усі інші засоби, бо вона – не “чарівна панацея”. Але вона справді має силу, перевірену десятками сезонів і сотнями городників. Якщо додати її ще на етапі посадки, можна уникнути багатьох проблем у майбутньому. Це просто, безкоштовно й ефективно – і саме такі засоби найчастіше працюють найкраще.


noviydoctor.com





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту