
Гірчична макуха залишається після перероблювання насіння гірчиці та відтискання олії. Вони містять у своєму складі поживні речовини – азот, фосфор, калій та інші мікроелементи, що так потрібні рослині. Завдяки цьому макуха допомагає покращити структуру ґрунту, що робить його пухким і родючим. Особливо корисним стане використання макухи на важких і глинистих ділянках.
Користь гірчичної макухи для ґрунту
За словами експертів, найголовнішою перевагою гірчичної макухи є її здатність насичувати ґрунт азотом у легкозасвоюваній для рослин формі. Та важливо дотримуватись міри, адже надлишок азоту завжди призводить до надмірного росту зеленої маси на шкоду розвитку плодів. Досвідчені агрономи радять використовувати до 6-7 кілограмів на кожен квадратний метр.

Макуху можна закладати в ґрунт під час перекопування. Додавайте його в лунки під час пересадки або ж використовуйте в компості для розкладення органіки. Разом із нюансами, існують і недоліки такого продукту. Гірчична макуха має слабокислу реакцію, а тому на кислих ділянках її потрібно використовувати з обережністю. Стежте і за якістю продуктів: неправильне зберігання призводить до появи патогенних мікроорганізмів.

Перед використанням потрібно впевнитись, що макуха суха та без ознак цвілі. Грамотне використання гірчичної макухи може підвищити врожайність овочевих культур, зміцнити рослини та покращити склад ґрунту. Макуха є особливо корисною для помідорів, картоплі та огірків.