
Як-то кажуть: “Що посієш – те й пожнеш!” І це правда, але справа стосується не лише насіння, а й розсади. Міцна розсада має прижитися на всі 100% (на думку дачників), але часто буває, що врожаю з куща так і не видно. Щоб не експериментувати на городі, городники радять скористатися перевіреною підживкою, яку потрібно кинути в лунку при посадці перцю. Врожай буде щедрим та якісним!
Найефективніша суміш для посадки складається з трьох доступних компонентів. Це лушпиння цибулі, порошок з яєчної шкаралупи та гірчичний порошок. Разом вони утворюють справжній одночасно захисний і поживний комплекс. Лушпиння цибулі пригнічує розвиток бактерій. Гірчичний порошок діє як натуральний інсектицид, а яєчна шкаралупа знижує кислотність ґрунту, збагачує його кальцієм і захищає перець від вершинної гнилі.

Готують суміш так: беруть жменю цибулиння, півсклянки гірчичного порошку та склянку подрібненої в порошок шкаралупи. Все добре перемішують і насипають на дно кожної лунки по невеликій жменці. Поверх цієї суміші насипають шар ґрунту товщиною близько 2 см. Лише після цього висаджують розсаду. Таким чином створюється живильна “подушка”, яка живить перець і захищає його від хвороб та шкідників упродовж усього сезону.
Коли перець зацвітає, важливо підтримати процес завʼязування плодів. Для цього до води для поливу додають борну кислоту – 2 грами на 10 літрів. Таким розчином можна поливати перець або обприскувати листя та квіти раз на два тижні. Це стимулює утворення завʼязей і пришвидшує дозрівання плодів.
Якщо все зробити чітко і за планом, результат не забариться. На одному кущі можна буде зібрати не 5-7 хирлявих плодів, а до 15 великих, соковитих і рівних перців. І все це – без застосування хімії чи дорогих засобів, а за допомогою натуральних інгредієнтів. Бажаємо щедрого врожаю у новому сезоні!