У кого що під кущами смородини, а у мене – пляшки: бурʼян не росте, волога зберігається, врожай – подвійний

Вчора,   10:15    56
Досвідчені садівники розповіли, як використовувати порожні пластикові пляшки з користю для смородинових кущів. Безліч переваг, а роботи – мінімум.

Садівники розповіли, навіщо закопувати пляшки під кущами смородини

Не викидайте пластикові пляшки, навіть якщо вам не потрібно організовувати крапельний полив на грядках. Пляшки можна застосувати і в інших ситуаціях. Городники пропонують дуже цікавий варіант застосування, спробувавши який, вам точно він сподобається. Процес не займає багато часу, але ж як працює!

Візьміть звичайні пластикові пляшки на 1,5 літра, обріжте дно і горлечко. Потім навколо кожного куща смородини, відступивши від стовбура приблизно на 30 см, викопайте неглибоку канавку глибиною десь на штик лопати. У неї вставте ці обрізки пляшок щільно одна до одної, щоб утворився суцільний “парканчик” навколо куща. Назовні повинно виглядати десь 2 см пластику.

На що це впливає?

Насамперед – на вологість ґрунту. Земля всередині такого кільця залишається вологою набагато довше, навіть у спекотні дні. Після дощу чи поливу вода не розтікається, а зберігається в потрібній зоні – там, де знаходяться активні корінці. Це дуже важливо, бо саме нестача вологи у верхньому шарі ґрунту призводить до зменшення розміру ягід або до їх опадання.

Садівники розповіли, навіщо закопувати пляшки під кущами смородини

Крім того, така “огорожа” помітно зменшує ріст бурʼянів. Коріння пирію чи осоту просто не проривається через пластиковий барʼєр, а насіння бурʼянів набагато рідше потрапляє в обмежене коло навколо куща. Як ви розумієте, догляд за смородиною стає набагато легшим, прополювати доводиться рідше, а ягоди після дощу не лежать у багнюці, бо земля всередині пляшок довше лишається сухою на поверхні.

Та, мабуть, найбільше здивування чекає під час весняних заморозків. Пластик, (хоч він і тонкий), здатен трохи нагріватися вдень і зберігати тепло вночі. Так виходить легкий тепловий барʼєр, який не дозволяє холодному повітрю занадто швидко охолодити прикореневу зону. Квіти на верхівках звичайно можуть постраждати, а от коренева шийка та нижні бруньки залишаються цілими.


noviydoctor.com





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту