Восени або взимку з заміокулькасом можуть виникнути певні складнощі. На його листі можна побачити коричневі плями. Вони виглядають, ніби опіки. Також в рослини може почати опадати жовте листя. Все це відбувається не просто так. Рослині потрібна допомога.
Як реанімувати заміокулькас
В першу чергу потрібно витягнути рослину з горщика. В більшості випадків в неї проблеми з кореневою системою. Коли ви дістанете та почнете огляд, це можна буде легко побачити.
Коричневі плями, які починаються від країв листя та поступово поширюються по всій поверхні листа, свідчать про гниль. Саме її ви знайдете в коренях.
Завдання полягає в тому, щоб видалити всі гнилі частини. Якщо залишилися старі пеньки від пагонів, їх також викручуйте. При необхідності зрізу гнилих частин, зчищайте до свіжої та здорової частини. Потім ці місця потрібно замастити фунгіцидом.
Пересадіть почищений заміокулькас в новий горщик. Він повинен бути тісним. Рекомендується заповнити його не ґрунтом, а мінеральним субстратом (з камінців-мінералів). Полити перший раз після пересаджування потрібно через тиждень. Після такої «реанімації» заміокулькас точно піде в ріст.
Читайте також:
Три вимоги до ґрунту, щоб заміокулькас ріс вдвічі швидше