Що краще: пікірування чи перевалка

Вчора,   16:37    21

Огородники-початківці часто плутають такі поняття, як пікірування і перевалка рослин.


Іноді навіть дачники з багаторічним досвідом не поділяють ці поняття, адже там і там йдеться про пересадку рослин у нову ємність. Але різниця є, і вона є значною.

Подробиці

Що таке пікірування

Пікіруванням називають пересадку з пошкодженням кореневої системи.

Наприклад, ви посіяли в контейнер помідори рядками на невеликій відстані один від одного. А коли їм стає тісно в цій ємності, ви їх викопуєте та пересаджуєте у стаканчик. Це і є пікіровка. У цьому випадку коріння травмується, частина їх обривається.




Якщо центральний корінь занадто довгий, його рекомендується трохи вкоротити, щоб активніше наростало бічне коріння.

Останні новини:  Основні помилки при догляді за флоксами

Плюс методу: дозволяє заощаджувати місце, оскільки рослини можна вирощувати якийсь час в одному контейнері. Це набагато компактніше, ніж для кожного виділити окремий стаканчик.

Мінус методу: сильне травмування рослини. Як правило, після пікірування розсада “завмирає” на 2-3 тижні. Вона не росте, намагаючись відновитись після стресу. Втім, інколи це плюс. Наприклад, у разі, коли розсада сильно витягнулася. Це уповільнить її зростання.

Зверніть увагу на те, що багато рослин не рекомендується пікірувати. Вони дуже важко переживають перенесений стрес, сильно відстають у зростанні.

Легко переносять пікіровку томати. Вони швидко збільшують коріння навіть на стеблі, тому їх можна без побоювання заглиблювати при кожній пересадці. Але навіть вони зупиняються на 2 тижні. А ось перці і баклажани не так активно нарощують додаткове коріння, тому їх не рекомендується пікірувати і заглиблювати більше ніж на 1 см. Втім, одне пікірування (як правило, перше) вони перенесуть відносно легко.

Останні новини:  Компостування відходів можна прискорити несподіваним засобом, який є на кожній дачі

Зовсім не переносять пікіровку огірки, кабачки, гарбуз, кавуни, дині.

Що таке перевалка

Перевалка – метод пересадки, у якому коренева система не травмується. Рослина разом із цілісною грудкою землі перевалюється з однієї ємності в іншу.

Наприклад, томат росте у вас у стаканчику. Коли коріння розрослося настільки, що обплело всю земляну грудку, рослину потрібно перемістити у більший за обсягом горщик. Для цього томат акуратно витягується зі стаканчика, щоб земляна грудка зберегла його форму. І відразу ж поміщається в інший, присипається землею та поливається. При такій пересадці коріння практично не травмується, а рослина не відчуває стрес. Перевалка може пригальмувати рослину у розвитку на кілька днів, але вона швидко адаптується до нових умов.

Останні новини:  Чому досвідчені городники залишають зірвані бур’яни на грядці

Як правило, цим способом пересаджують кімнатні квіти.

Плюси методу: рослина не відчуває стрес і добре росте.

Мінуси методу: кожна рослина повинна знаходитися в окремому горщику.

Досвідчені городники завжди комбінують ці способи пересадки, вибираючи той, який найбільш оптимальний для конкретної рослини та у конкретний період зростання. Тут важливо брати до уваги особливості рослин.






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту