Для чого використовують лушпиння цибулі в городі

Вчора,   14:06    29

Кожному дачнику хочеться виростити гарний урожай фруктів, овочів та соковитих ягід. Однак для отримання багатого врожаю недостатньо лише висадити в саду та на городі саджанці плодових культур, потрібно також постійно доглядати рослини, захищати їх від шкідників.


Адже жодна рослина не буде добре рости й не дасть смачних плодів, якщо регулярно не отримуватиме підживлення.

Подробиці

Але це не означає, що потрібно відразу ж їхати до спеціалізованого магазину за комплексними добривами та препаратами для захисту рослин від шкідників та грибкових хвороб.




Потрібно просто озирнутися довкола, тому що всі необхідні компоненти для приготування якісного добрива можуть опинитися під рукою.

Одним з таких компонентів є лушпиння цибулі, яку більшість із нас часто викидає у відро для сміття. З лушпиння цибулі можна приготувати цілющий настій, багатий каротином, мінеральними солями, вітамінами, фітонцидами та іншими корисними речовинами.

Рослинам обов’язково сподобається таке натуральне підживлення, а шкідники будуть триматися трохи далі від тих культур, які були оброблені настоєм або відваром лушпиння цибулі.

Останні новини:  Три знаки зодіаку, яким сьогодні пощастить у справах

Які переваги мають добрива з лушпиння цибулі

Це природне добриво, має багатий вітамінний склад, у ньому міститься нікотинова кислота, яка позитивно впливає на зростання рослин і розвиток кореневої системи.

У складі добрив на основі лушпиння цибулі присутні фітонциди, які згубно діють на бактерії, а також зупиняють розвиток і поширення грибків.

У цьому натуральному підживленні міститься і така найважливіша речовина, як бор, без якого не можуть повноцінно розвиватися яблуні, суниці та томати.

До складу лушпиння цибулі входять практично всі вітаміни групи В, які допомагають культурним рослинам наростити зелену масу.

Як приготувати добрива з лушпиння цибулі

Відразу ж хотілося б звернути увагу на те, що будь-які засоби, приготовані з лушпиння цибулі, не можна зберігати, тому що вони швидко втрачають свої корисні якості та псуються.

Останні новини:  “Секрет”, який посилить ефективність навіть бюджетного порошку

Використовувати підживлення з лушпиння цибулі можна практично для всіх сільськогосподарських культур, наприклад, для огірків, томатів, ягідних чагарників, полуниці, плодових дерев та квітів.

Підживлення з лушпиння цибулі для огірків та томатів

Рідке добриво з лушпиння цибулі можна використовувати не тільки для кореневого підживлення, але і для обприскування томатів та огірків.

Насипте лушпиння цибулі (30 г) у відро і залийте теплою кип’яченою водою (5 л), ретельно перемішайте і закрийте кришкою, потім приберіть на 5 днів у темне місце.

Як тільки настій буде готовий, його необхідно його процідити та застосовувати для обприскування рослин або кореневого поливу.

Таке підживлення можна використовувати один раз на 10 днів після заходу сонця або в похмурий день.

Можна також приготувати для томатів і огірків підживлення не тільки з лушпиння цибулі, але і березового попелу.

Насипте в підхожу місткість попіл (60 г) і додайте лушпиння цибулі (120 г). Потім ці компоненти потрібно залити окропом (1,2 л) і ретельно перемішати.

Останні новини:  Якому знаку зодіаку пощастить 24 січня

Суміш накрити кришкою і прибрати приблизно на 3 дні в темне місце, потім процідити й розбавити водою (2 л). Використовувати як підживлення для саджанців і дорослих рослин.

Хотілося б звернути увагу, що процес приготування цього натурального добрива не займе багато часу, зате користь від підгодівлі буде велика.

Підживлення з лушпиння цибулі для полуниці

Величезну користь таке добриво принесе і кущикам полуниці, які не лише отримають усі речовини, необхідні для росту та розвитку, а й надійний захист від хвороб та паразитів.

Для приготування настою знадобиться саме лушпиння цибулі (120 г), яке потрібно відправити у відро і залити окропом (2,6 л), потім прибрати місткість на 3 дні в темне місце. Як тільки добриво настоїться, його потрібно процідити. Можна використовувати для кореневого поливу та обприскування.

Цим же добривом можна підгодовувати ягідні чагарники та плодові дерева.


ua-vestnik.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту