“Губка для посуду творить дива!”: досвідчена квіткарка розкрила свій метод пророщування насіння за 2 дні

Сьогодні,   11:11    2
Пророщування насіння необхідне не тільки для перевірки його схожості, а й для створення оптимальних умов: у невеликій ємності легше контролювати вологість і температуру, ніж у великому ящику.

Експерти назвали ефективні методи пророщування насіння

Один із найдоступніших способів – пророщування насіння за допомогою губок для миття посуду. Для цього знадобляться дві поролонові губки, які потрібно змочити у воді. У воду можна додати стимулятор росту, наприклад, гумат калію. Насіння викладають на одну губку, накривають другою, після чого поміщають обидві губки в поліетиленовий пакет.




Важливо залишити трохи повітря всередині пакета. Кожного дня губки слід відкривати, перевіряти та провітрювати насіння. Вони повинні лежати в теплому місці, оскільки проростають дуже швидко, і є ризик, що паростки переростуть.

Останні новини:  Їм, як зірка: готую ніжні сирники “3 молока” за рецептом Міші Кацуріна — такими снідає сама Надя Дорофєєва

Ще один популярний матеріал для пророщування – перліт, який можна знайти практично в будь-якому садовому магазині. Перед використанням його рекомендується промити, оскільки він може припадати пилом. Перед пророщуванням насіння потрібно замочити у воді на кілька годин, а потім викласти у перліт у невеликі заглиблення, присипати зверху та накрити ємність плівкою. Далі посіви ставлять у темне та тепле місце на 2–3 дні.

Навіщо ми пророщуємо насіння? У першу чергу, це перевірка його схожості. До того ж, ми скорочуємо та прискорюємо загальний процес вирощування розсади. Якщо висівати не пророщене насіння, можна втратити мінімум тиждень.

Останні новини:  Які прізвища давали лише дуже самовпевненим українцям: пошукайте в списку своє
Експерти назвали ефективні методи пророщування насіння

Основні умови для пророщування – температура, вологість та доступ повітря. Чим теплолюбніша культура, тим вищою повинна бути температура, але оптимальні показники становлять +24…+28°C. Насіння не можна повністю заливати водою, інакше воно просто задихнеться та загниє. Найкраще використовувати дощову або талу воду, а якщо такої немає – відстояну.

Для прогресивних та сучасних садівників існує ще один спосіб – пророщування у спеціальних установках, які використовують любителі мікрозелені. Якщо на сітку покласти серветку, змочену стимулятором росту, розсипати на неї насіння та запустити пристрій, воно досить швидко почне проростати.

Останні новини:  Чому вам треба посипати грядки вапном

Також для пророщування використовують мох сфагнум. Він стерильний, має повітропроникну структуру, завдяки чому насіння не загниває і не задихається. Біолог зазвичай пророщує у ньому насіння деревних культур, наприклад, волоського горіха, але мох також підходить і для звичайного насіння. Окрім сфагнуму, можна використовувати перліт, вермикуліт, річковий пісок, тканину з мікрофібри чи навіть тирсу.

Пророщувати насіння можна і на ватних дисках, паперових серветках або у гідрогелі. Варіантів дуже багато, і всі вони допомагають досягти результату. Головне – вибрати той матеріал, який вам доступний і зручний у використанні.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту