Часом навіть найдорожча побутова хімія безсила проти жовтого нальоту у ванні, іржавих слідів на раковині чи вапняного та сечового каменю в унітазі. Деякі засоби лише маскують проблему, інші — агресивно роз’їдають покриття, та ще й отруюють повітря їдкими випарами. Але є простий, ефективний і бюджетний метод, який вже давно використовують досвідчені господині. Його називають “2 ложки”, бо всі компоненти відміряються саме такою кількістю.
Секрет чистоти
Щоб сантехніка знову засяяла, потрібно змішати кожного засобу по 2 столові ложки:
- солі, яка допомагає розм’якшити наліт і зняти іржу,
- харчової соди, що відбілює і видаляє запахи,
- лимонної кислоти, за допомогою якої розчиняється сечовий камінь і вапняні відкладення,
- а також прального порошку, бо він створює активну піну та видаляє жир.
Усі ці компоненти ви легко знайдете на кухні чи у своїх шухлядах серед господарських товарів.
Як застосовувати рецепт “2 ложки”
Все дуже банально та просто. Приготуйте суміш у сухій мисці, ретельно перемішавши всі інгредієнти. Далі зволожте поверхню ванни, унітазу або раковини й рівномірно посипте забруднену ділянку підготовленим засобом та залиште так на ніч для максимального ефекту. А вже вранці протріть щіткою або йоржиком, після чого ретельно змийте водою.
Людина, що знайома хоча б з початковим курсом хімії, легко зрозуміє, що відбувається під час очищення. Річ у тому, що кислота вступає в реакцію з сечею, вапном та іржею, розщеплюючи їх. Сіль і сода (або бікарбонат натрію) пом’якшують наліт, роблячи його податливим для видалення. Ну а пральний порошок утворює активну піну, яка розчиняє залишки забруднень. Всі ці інгредієнти також реагують й між собою, що в результаті дає гарний ефект. Тож вже після першого застосування поверхні стають чистими, без жовтизни, розводів і неприємного запаху. А якщо робити таку чистку раз на тиждень — сантехніка довго виглядатиме, як нова.