Експерти радять відмовитись від звички мити посуд поролоновими губками. У чому причина? Річ у тім, що в таких губках живе дуже багато шкідливих бактерій. Навіть якщо тарілки й інший посуд, на вашу думку, чисті, то насправді на поверхні залишаються шкідливі мікроорганізми.
Чому посуд не можна мити губками
Фахівці попереджають: проблема губок полягає в тому, що вона ніколи не висихає, особливо якщо її використовують регулярно, а лежить вона у раковині. Вологість є ідеальною умовою для розмноження бактерій, включно з тими, що можуть становити небезпеку для вашого здоров’я.
За словами вчених, всього на одній губці може накопичуватись така кількість бактерій, що перевищує загальну кількість людей, які живуть на планеті. Крім вологості, на губці часто залишається їжа, що стає для мікробів додатковим харчуванням.
Навіть регулярне миття губки не захистить вас від ризику поширення інфекцій і бактерій. Тільки щоденна заміна такого засобу для миття посуду стане вирішенням. Але й такий варіант має мінуси – це дорого, а також шкідливо для довкілля.
Саме тому фахівці радять замінити губку на щітку. Завдяки своїй твердій щетині щітка зможе ефективно усунути забруднення будь-якої складності. Крім того, “інструмент” буде висихати, в ньому не накопичуватиметься їжа та бактерії.
Крім того, на щітках є ручка, а тому ви не будете контактувати з мікробами на поверхні брудного посуду. Так ви зможете захистити власне здоров’я, покращити самопочуття та зекономити чимало грошей. Змінювати щітку потрібно буде раз на 3-4 місяці.