Кімнатні рослини – популярний спосіб прикрасити кімнату, зробити інтер’єр затишним, а повітря в будинку чи квартирі приємнішим. Втім, далеко не всі квітникарі вміють правильно доглядати за квітами. Часто вони відмовляються рости, навіть якщо їх буквально засипають добривами та заливають водою. Розповідаємо, в чому може полягати проблема.
Чому квіти не цвітуть
Про цей неочевидний нюанс багато садівників забуває. Починати варто з нього, якщо квіти більше не радують цвітінням. З добривами поспішати не рекомендовано, особливо якщо ґрунт у горщиках дуже давно не змінювали. Здоровий і родючий субстрат стане джерелом життя для кімнатних рослин. Залишається тільки регулярно поливати їх і жодні добрива не знадобляться.
Як часто потрібно змінювати ґрунт у горщиках – запитання складне, адже універсальної відповіді для всіх рослин не існує. Швидкорослі квіти – фіалка, бегонія, гібіскус та інші – потребують щорічної заміни. Кактусам та іншим “повільним” квітам достатньо буде однієї пересадки раз у два роки. Найкращим часом замінити субстрат стане початок або середина весни.
Експерти говорять, що важливо звернути увагу на наступний аспект. Якщо рослина виросла зі старого горщика, то місткість також потрібно замінити. Втім, занадто об’ємний горщик вам не потрібен. Оптимальним варіантом стане не 2-3 сантиметри більший за попередній. Річ у тім, що надлишок простору відіб’ється на рослині так само погано, як і нестача цього місця.