Яєчна шкаралупа, картопляне лушпиння, бананові шкірки та черствий хліб. Що об’єднує всі ці речі? Більшість одразу скаже, що це харчові відходи. І це правильна відповідь, але лише частково. Ці, а також інші відходи також є чудовим натуральним добривом для городу. Особливо корисними вони будуть для огірків.
Наприклад, бананова шкірка містить багато калію. Підживлювати нею можна різними способами. Якщо рослини ще не висаджені, то можна подрібнити їх та закопати в лунки перед посадкою. Огірки вже ростуть на городі? Не проблема! Залийте шкірки водою на 3-4 дні, а потім поливайте під корінь. Дуже цінним такий полив буде для тепличних огірків, які частіше утворюють пустоцвіти, ніж рослини на відкритому ґрунті.
![Агрономи розповіли про найкращу підгодівлю для підвищення врожайності огірків](https://best-home-ideas.com/wp-content/uploads/2025/02/1738831447_606_Будь-які-сорти-огірків-будуть-родити-як-скажені-секретний-трюк-—.webp.webp)
Картопляні шкірки працюють інакше. Під час розкладання вони віддають в ґрунт багато поживних речовин, серед яких є крохмаль. Це складний вуглевод, яким харчуються мікроорганізми в землі. Зрештою вони й перетворюють органіку на гумус, а це підживлюватиме огірки. Шкірки варто збирати поступово, сушити та зберігати. І краще одразу подрібнювати, щоб потім не возитися. А в сезон їх можна закопувати між рядками.
Зелений настій з кропиви або бур’янів — ще одне чудове природне підживлення. Свіжі стебла потрібно залити водою у бочці, накрити та почекати, поки суміш перебродить. В результаті отримаєте корисне підживлення, в якому багато азоту та мікроелементів. Для поливу розведіть настій 10 частинами води й додайте жменю попелу. Це допоможе рослинам нарощувати зелень. Тому використовувати треба лише до зав’язування плодів.
![Агрономи розповіли про найкращу підгодівлю для підвищення врожайності огірків](https://best-home-ideas.com/wp-content/uploads/2025/02/1738831447_34_Будь-які-сорти-огірків-будуть-родити-як-скажені-секретний-трюк-—.webp.webp)
Черствий чорний хліб або дріжджі — неочікуваний лайфхак навіть для досвідчених господарів. Хліб необхідно замочити у воді, потім додати трішечки цукру і дати побродити 2-3 дні. Ця суміш дозволяє кореням краще засвоювати поживні речовини. Однак такий метод не підходить для закритих теплиць — бродіння може підвищити вологість, що спровокує грибок. А ще разом з таким поливом варто використовувати підживлення попелом.