Фізичні вправи можуть бути ефективним стимулятором настрою для людей із депресією. Навіть година фізичної активності на тиждень принесе користь.
Команда вчених з Університету штату Айова (США) під керівництвом кінезіолога Джейкоба Мейєра зацікавилася як інтенсивні вправи, а саме одне заняття на день, впливають на первинні симптоми депресії. Вони проаналізували результати тестів 30 добровольців до, під час та після помірно інтенсивної півгодинної їзди на велосипеді, а також у тих, хто просто спокійно відпочивав. Тести включали анкету для оцінки поточного настрою та почуттів, кілька когнітивних тестів, шкалу для виміру ангедонії (широкий спектр порушень гедонічної функції, що включає зниження мотивації чи здатності відчувати задоволення).
Вчених особливо цікавив чіткіший профіль того, як психічний стан людини змінюється під час сеансу вправ і після нього.
Як з’ясувалося, всередині тренування в учасників зазвичай спостерігалося поліпшення настрою. Воно зберігалося щонайменше 75 хв. після того, як тренування було закінчено. Почуття ангедонії теж зменшилося, хоч і почало повертатися через 75 хв., пише ScienceAlert.
Вчені укладають: той факт, що після фізичної активності відзначається негайне покращення настрою та загального задоволення, стає додатковим аргументом для того, щоб мотивувати людей з депресією більше займатися спортом. Має сенс планувати якісь справи, які потребують психологічної чи когнітивної концентрації, найближчим часом після тренування, радять дослідники.