Кожен, хто хоч раз займався ремонтом, знайомий з ситуацією, коли після завершення робіт залишаються недовикористані будматеріали. Зазвичай їх не викидають, бо раптом пізніше знадобляться. Зокрема, це стосується цементу. Але зазвичай мішки з ним просто стоять, так і не дочекавшись “потрібного” моменту. Зрештою вони твердіють. І тут вже точно залишається тільки одне рішення — викинути цемент. Чи все ж можна його якось використати?
Грамотні господарі знають, що знайти застосування можна для всього. Якщо кристалізація почалася нещодавно, то зазвичай достатньо добре розім’яти мішок або прокатати його по підлозі. Коли ж матеріал повністю скам’янів, то доведеться братися за молоток. Головне в цьому — максимально подрібнити грудки, а потім просіяти отриману масу. Безумовно, на колишню міцність розраховувати не варто, але для певних робіт цемент згодиться.
Будівельники радять змішувати подрібнений старий цемент зі свіжим у співвідношенні 1:5. Також варто враховувати, що ця суміш підійде не для всіх робіть. Ідеальною вона є для простих господарських потреб, як заливка фундаменту під легкі споруди, фіксація стовпів для огорожі, формування садових доріжок чи створення основі під бруківку. Господарі дуже часто використовують старий цемент, коли треба терміново поремонтувати вибоїни в бетоні.
А для серйозних будівельних робіт такий цемент не годиться. Наприклад, використовувати його навколо будинку — ризиковане рішення. Бетон на основі простроченого цементу має нижчу водостійкість, тому з часом почне пропускати вологу до фундаменту. Те ж стосується капітальних споруд, на яких точно не варто економити. Краще витратити більше доразу, ніж потім займатися складним і дорогим ремонтом.