Усіх городників можна розділити на 2 категорії: тих, хто збирає красиві стилі помідори цілими мішками, та тих, хто спостерігає за цим через паркан. Але чому така разюча різниця? Навряд причина у землі чи насінні, яким сусіди часто діляться. Можливо, секрет у дорогих добривах? Зовсім ні! Щоб помідори були здоровими та врожайними треба знати лише кілька хитрощів!
Перша фішка така проста, що багато хто не вірить у її ефективність. Але ж дарма! Звичайне цибулеве лушпиння здатне дивувати. Достатньо кинути по жмені в кожну лунку при посадці, щоб забути про половину проблем зі шкідниками. Весь секрет в ефірних оліях, які містяться в лушпинні та відлякують непроханих гостей з городу. До того ж томати отримують додаткове підживлення. А якщо хочете більшого ефекту, то обприскайте помідори настоєм з лушпиння.
А от друга порада може здатися дивною для новачків. Але ж досвідчені городники знають: чим глибше посадиш томат, тим краще він віддячить урожаєм. Тільки спочатку треба обірвати все нижнє листя, а потім опустити рослину в лунку так глибоко, як тільки можна. Здається, що це має нашкодити? Але ні! На зануреній частині стебла утворюються додаткові корінці, які й забезпечать додаткове живлення та дозволять суттєво скоротити частоту поливу рослин.
Третій секрет стосується підв’язування. Затягувати з цим не потрібно. Встановлювати опори рекомендується відразу, щойно висадили розсаду. Потім коріння розростеться і кожна спроба встромити кілок у землю може їх пошкодити. А томати, особливо високорослі сорти, без підв’язки перетворюються на ліани: плоди лежать на землі, гниють та з’їдаються слимаками.
З поливом теж є свої хитрощі. І це, мабуть, найважливіший момент у вирощуванні помідорів. Якщо не хочете, щоб ваші томати захворіли на фітофтороз, забудьте про вечірні поливи. Поливати треба зранку, коли сонце ще не припікає. І тільки під корінь! Ніяких дощувалок і розбризкувачів. Вода на листах майже гарантує хвороби.
В ідеалі до ночі рослина має бути сухою. А щоб земля довше не пересихала, замульчуйте грядки соломою чи травою. А ще мульча корисна тим, що пригнічує ріст бур’янів та захищає коріння від спекотної погоди — рослині краще, а вам менше роботи.