Попелиця живиться соком культурних рослин, скручуючи листя та пагони, знижуючи врожайність, а нерідко й призводить до загибелі рослин, порушуючи їхні життєві процеси та фотосинтез. Якщо не боротися з попелицею, можна забути про хороший урожай. Тому радимо не лише негайно позбуватися цього шкідника, але й вживати заходів профілактики.
До профілактичних заходів належить прибирання території біля посадок, видалення бур’янів, перекопування ґрунту, збір і усунення рослинних решток. Усі опалі фрукти та ягоди, а також ті, що залишилися на гілках, потрібно видалити. Також необхідно прибрати опале листя та підживити дерева після обрізання.
Зараз не варто вносити азотні добрива, тому можемо скористатися калійним сульфатом або суперфосфатом — буквально по маленькій ложці під кожен кущик і по столовій ложці під кожне деревце на ділянці.
Якщо восени ви все ж помітили попелицю на рослинах, оцініть ситуацію. Якщо попелиці небагато, можна обійтися народними засобами без використання хімікатів. Наприклад, корисно припудрити кущі та молоді деревця золою. Зола відлякує попелицю, і також є класним добривом, адже містить калій, кальцій, фосфор та інші мікроелементи. Таким чином, позбувшись попелиці, ви одночасно підживите рослини.
І ще один корисний спосіб — настій із квітів чорнобривців. Після того як чорнобривці відцвітуть, їх треба зібрати, залити гарячою водою та настояти протягом доби. У готовий настій додайте кілька ложок мила, ретельно перемішайте й обприскайте дерева та чагарники, де є попелиця.
Тож тепер, знаючи ці хитрощі, ви надовго позбудетеся надокучливих попелиць. Бажаємо вам успіхів!