З білокрилкою найчастіше зустрічаються в тепличних умовах. Дрібна комаха, а робить стільки шкоди культурам, які вирощуються. Білокрилка не тільки висмоктує сік з рослин, вона ще й може стати джерелом зараження вірусними хворобами. На прикладі помідорів. Посадки можуть захворіти вірусом тютюнової мозаїки, курчавості і ін.
В чому проблема
Для рослин з насінням є велика проблема. Якщо ви плануєте збирати його для подальшого вирощування, вірусні хвороби можуть зберегтися. Це означає, що наступний врожай буде потенційно хворобливим ще на етапі розсади.
Рослини, пошкоджені білокрилкою, стають уразливішим перед кладоспоріозом, фітофторою та іншими грибковими захворюваннями.
Як боротися з білокрилкою
Знайти та побачити шкідника легко. На звороті листа просто білий наліт з комах. Є різні способи, тому вибір залежить від вподобань власника теплиці. Один з варіантів, який допомагає зменшити популяцію шкідника — клейові пастки. Це такі липкі смуги. Зверніть увагу на важливий нюанс. Вони повинні бути жовтого кольору. Білокрилка саме такий буде бачити та на нього реагувати.
Метод належить до біологічно безпечних. Підійде тим, хто не хоче застосовувати хімічні препарати. Якщо розмноження білокрилки триває та популяція збільшується, доведеться замислитися над інсектицидами.