Подивіться, як лава витікає зі снігу (віде)

19.11.2024   14:22    12

Деякі користувачі соцмереж подумали, що дивовижні кадри створив штучний інтелект. Однак учені запевняють, що все знято в реальності.

У мережі набирає популярності відео, на якому лава витікає просто зі снігу. Кадри зробив Йерун Ван Ніувенхове під час виверження вулкана Сундхнукур у лютому 2024 року. Це виверження пов’язане з більш потужними вулканічними активностями в Ісландії у 2023-2024 роках. Сильні підземні поштовхи зруйнували будівлі в рибальському селищі Гріндавік.


Автор ролика виклав відео в соцмережах, де воно швидко стало вірусним. Деякі користувачі припустили, що це відео могло бути створено за допомогою ШІ, але вчені підтвердили, що воно справжнє.

Останні новини:  Космічні апарати азіатських країн уникли зіткнення на навколомісячній орбіті

На кадрах видно, як лава зустрічається зі снігом, коли розплавлена порода тече засніженою місцевістю. Автор ролика стверджує, що кадри не обробили за допомогою ШІ і не прискорювали.




Найбільше користувачів спантеличило те, що сніг не випаровується при контакті з лавою. Щоб пояснити це, автор відео звернувся до вчених.

Вони пояснили, що відсутність пари пов’язана з ефектом Лейденфроста. Його описали ще у XVIII столітті. Ефект Лейденфроста – це явище, за якого рідина, потрапляючи на дуже гарячу поверхню, не випаровується одразу, а утворює навколо себе паровий шар, що втримує краплі рідини від швидкого кипіння. Це відбувається, коли температура поверхні значно вища за точку кипіння рідини. Завдяки цьому шару пари краплі рідини “ковзають” по гарячій поверхні, не контактуючи з нею безпосередньо.

Останні новини:  Біологи дізналися, навіщо тварини їдять фекалії

У контексті відео, знятого Єруном Ван Ніувенхове, цей ефект пояснює, чому під час контакту лави зі снігом не виникає пари, як могли очікувати деякі глядачі. Сніг, як рідина, не випаровується миттєво, а утворює шар пари, який запобігає швидкому контакту снігу з розпеченою лавою. Це допомагає зрозуміти, чому на відео немає характерної пари, коли лава зустрічається зі снігом.

Останні новини:  Біологи дізналися, навіщо тварини їдять фекалії

Крім того, вчені вважають, що незвичайні властивості лави можуть також пояснити цей феномен. Ван Ніувенхове, який уже чотири роки документує виверження в Ісландії, зазначив, що багато людей неправильно розуміють, як має поводитися лава.

Автор відео також додав, що люди дивуються, який вигляд має лава під час руху, які звуки видає і як взаємодіє з навколишнім середовищем. Учені згодні, що лава – це унікальна речовина, і на відео вона справді має незвичний вигляд.


cikavosti.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту