
Як не доглядай за баклажанами, а все ж липень – це переломний місяць для них. Чому? Бо саме зараз рослини активно цвітуть і формують завʼязь, а значить потребують особливої уваги. Городники, які вже не перший рік вирощують цю культуру знають, що правильне підживлення в цей період може вдвічі збільшити майбутній врожай. Як саме – читайте далі.
Калій – перший помічник у справі вирощування міцних плодів. Працює це доволі просто: він робить тканини рослин щільнішими і допомагає поживним речовинам краще переміщатися всередині куща. Найпростіший спосіб дати баклажанам калій – зробити розчин з золи. Стакан золи розведіть у відрі води і поливайте кущі під корінь.

Особливу увагу варто приділити ще й бору, бо без цього елемента баклажани часто скидають квіти або формують порожні завʼязі. 2 грами борної кислоти (це приблизно половина чайної ложки) розчиніть у 10 літрах теплої води. Все – розчин готовий. Переливайте все у пульверизатор і обробіть кущі, як то кажуть “з ніг до голови”.
Але “золоте” правило догляду – не перестаратись із турботою. Зайві підживки можуть нашкодити не менше, ніж їх нестача. Краще робити менш концентровані розчини, але частіше – приблизно раз на 2 тижні. Між підживками варто добре поливати баклажани теплою водою, бо холодна може спровокувати стрес у рослин.
Не варто забувати і про “базовий” догляд. Баклажани не люблять протягів, тому теплицю в спекотні дні краще провітрювати обережно. Якщо кущі надто густі, можна видалити частину пагонів, так плоди отримають більше сонця і повітря.
При такому догляді баклажани віддячать вам міцними, рівними плодами з гарною щільністю й без пустих серединок. Користуйтеся порадами, щоб переконатися в їх дієвості. Бажаємо успіхів!