Кума з села пишається своїми гортензіями – радують величезними шапками: 5 секретів для цвітіння гортензії

29.10.2024   22:21    73
Гортензія — це один з найпопулярніших та найпоширеніших декоративних чагарників. Існує думка, що вона дуже примхлива й потребує особливого догляду для того, щоб добре цвісти. Та чи справді це так? 

Квітникарі розповіли, як доглядати за гортензіями


Давайте розбиратися разом і пригадаємо, як правильно доглядати за гортензією: як і чим її підживлювати, як часто поливати, де краще висаджувати, щоб цей чагарник радував нас красивим та рясним цвітінням. Почнемо з вибору місця для посадки.




Гортензія не любить занадто тривале пряме сонячне світло. Якщо посадити її на відкритій ділянці, де сонце світить цілий день, суцвіття можуть дрібнішати та втрачати свою яскравість. Тому краще вибрати для гортензії місце з розсіяним світлом, наприклад, висадити її під високим деревом.

Останні новини:  Від цього залежить колір борщу: 3 ознаки, що ви варите смачну страву і можете називатись хорошою господинею

Оскільки гортензія з часом розростається і може досягати висоти 2-3 метрів, важливо з самого початку врахувати площу для кожного куща. Якщо саджаємо кілька кущів, відстань між ними має бути не менше півтора метра, щоб вони не затіняли один одного, коли розростуться.

Квітникарі розповіли, як доглядати за гортензіями

Щодо поливу, гортензія — це справжній “водохліб”. Якщо допускати пересихання ґрунту під нею, рослина може навіть скинути бутони та листя. Поливати її слід регулярно й помірно. Наприклад, у суху сонячну погоду ми поливаємо гортензію 1-2 рази на тиждень, використовуючи приблизно два відра води. Для підживлення ми обираємо комплексне мінеральне добриво з вітамінами та бурштиновою кислотою, яке містить усі необхідні для рослини елементи, стимулює ріст, підтримує яскравий колір бутонів та сприяє тривалому цвітінню.

Останні новини:  8 оригінальних українських страв, які варто приготувати до кінця осені

Найкращі результати дає поєднання кореневого та позакореневого підживлення: для поливу під корінь один ковпачок добрива розводимо у 6 літрах води, а для позакореневого підживлення — 5 мл на 1,5 літра води, підживлюючи кущ раз на тиждень.

Оскільки гортензія любить кисле середовище, ми намагаємося мульчувати чагарник хвойним опадом, викладаючи під кущ шар товщиною близько 5 см. Для того щоб змінити колір суцвіть на блакитний чи рожевий, у ґрунті мають бути іони алюмінію та заліза. Дачники часто підкислюють ґрунт за допомогою лимонної кислоти, електролітів чи яблучної або оцтової кислоти.

Проте, звертаємо увагу, що не всі сорти гортензії можна зробити кольоровими. З трьох найпоширеніших різновидів у нас — деревоподібної, метельчастої та крупнолистої гортензії — лише крупнолиста змінює колір, тоді як деревоподібна, як у нас, позбавлена такої здатності.

Останні новини:  Цей коржик з 1 картоплини та 2 яєць – тепер мій улюблений сніданок: поки смажиться, я фарбую вії та губи
Квітникарі розповіли, як доглядати за гортензіямиКвітникарі розповіли, як доглядати за гортензіями

Обрізати гортензію потрібно щороку. Це можна робити або пізно восени, або ранньою весною. Різні види обрізають по-різному. У деревоподібних та метельчастих гортензій видаляємо всі хворі, криві пагони та старі гілки, залишаючи лише кілька бруньок на висоті 15-30 см.

Для крупнолистої гортензії підходить лише санітарна обрізка: видаляємо підмерзлі, зламані або неправильно зростаючі всередину куща пагони. У крупнолистої гортензії квіткові бруньки утворюються на пагонах минулого року, тому ці пагони важливо зберегти взимку, накриваючи їх, як троянди. Водночас деревоподібні та метельчасті гортензії чудово зимують і без укриття.


noviydoctor.com





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту