Наші предки вважали, що природа сама дає підказки про те, якою буде зима й чи чекати наступного року багатого врожаю. Ось лише деякі з них.
Сніг у грудні — на врожайне літо
Якщо у грудні сніг лягає рано і рівно вкриває землю, то рік обіцяє бути плодючим, бо земля відпочиватиме під “ковдрою”, накопичуючи вологу, що забезпечить гарні сходи навесні.
Мороз без снігу — до неврожаю
Якщо грудень морозний, але безсніжний, це недобрий знак для майбутнього врожаю. Всім зрозуміло, замерзла земля без захисного шару снігу не отримає достатньо вологи.
Відлига у грудні — до затяжної зими
Якщо у грудні часто тане сніг, це означає, що зима буде тривалою і затяжною, а весна, на жаль, запізниться. З давніх-давен вважалося, що така погода затримує початок сільськогосподарських робіт.
Всі ми помічали, що тварини та птахи завжди чуйно реагують на зміни погоди. Їхня поведінка — то надійний “барометр”, яким користувалися ще наші бабусі.
Тож, якщо взимку горобці ховаються в укриття, це означає, що невдовзі підніметься сильний вітер і почнеться завірюха. Помітили, що домашня кішка шукає тепле місце, це вірна ознака наближення холодів: утеплюйте оселю та діставайте теплі ковдри й термобілизну. А от якщо ворони збираються великими групами й сідають на найвищі гілки дерев, це ознака того, що незабаром потеплішає.
Небо взимку — це ще один “помічник” для передбачення погоди
Якщо сонце заходить за обрій із червоним відтінком, це вказує на різке похолодання вночі, а побачили білі кільця навколо місяця — то до снігопаду. Цей феномен виникає через кристали льоду в атмосфері. Правда таке пояснення не від бабусь з села, а від науковців.