Кума з села показала, як вирощувати часник розміром із кулак: тепер ділюся з усіма крутим секретом

Сьогодні,   04:49    42
Погодьтеся, що під час готування їжі возитися з маленькими зубчиками часнику зовсім не хочеться. Але на грядці ростуть лише такі. Можливо, є якийсь секрет, щоб зробити врожай більшим?

Секрети вирощування великого часнику від садівників


Часник — одна з улюблених культур для городників. Вона рідко може повністю розчарувати. Але потішити дійсно щедрим врожаєм часник також готовий не кожного. Якщо ви вважаєте, що все залежить виключно від посадкового матеріалу, то це помилка. Потрібно враховувати також інші нюанси. Проігноруєте їх — врожай буде біднішим та меншим.




Однак почати варто саме з посадкового матеріалу, бо деякі городники помиляються вже на цьому етапі. По-перше, часник має бути озимим, бо садиться він на зиму. Брати посадковий матеріал краще з елітних сортів, але якщо таких немає, то просто з найкращих головок, що вродилися минулого сезону. По-друге, беріть лише великі зубки. Малі дадуть такі ж головки. Також варто брати тільки повністю здорові та цілі зубчики без цвілі/гнилі.

Останні новини:  Господиню з низькою самооцінкою розпізнаю елементарно: звертаю увагу на ці 5 речей, які побачила у сусідки
Секрети вирощування великого часнику від садівників

Садити найкраще пізньою осінню, коли земля вже охолода, але ще не замерзла. Якщо не встигли, то підійде рання весна. Зубці треба заглиблювати в землю на 5-7 см, між кожною лункою треба робити відстань близько 15 см, а між рядками — 20-25. Важливо, щоб вістря зубчика було спрямоване догори, інакше рослина просто не проросте.

Останні новини:  Сезонне меню грудня: 5 цікавих рецептів на кожен день

Мульчування — дуже важливий пункт. Його треба проводити навіть під час посадки навесні, бо все ще можуть неочікувано повернутися морози на декілька ночей чи навіть днів. Восени ж мульча тим паче є важливою. Її можна класти на початку грудня або наприкінці листопада. Солома, опале листя, перегній — все підійде ідеально. Зверху також можна накрити гілками дерев або кущів чи пагонами малини, щоб мульча не розліталася від вітру.

Останні новини:  Мигдалеве дерево – прикраса ділянки: як затьмарити сусідські сади на селі всього 1-м декоративним “дивом”
Секрети вирощування великого часнику від садівників

Догляд за часником є дуже важливим. Під час посадки варто вносити трішки добрив, але не азотних. Також перед посадкою треба полити грядку, щоб вона була вологою, але не надто мокрою (це нашкодить). Після прибирання мульчі поливати треба рівномірно. Ґрунт не має ні пересихати, ні буди дуже вогким. Під час сезону доречно вносити мінеральні добрива.

Збирати врожай треба вчасно. Головним індикатором стиглості є пожовтіння листя. Часник слід викопувати обережно, щоб не пошкодити головки. Після збирання необхідно просушити його в теплому провітрюваному місці протягом 2-3 тижнів.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту