Квітникарі впевнено запевняють, що догляд за геранню в зимовий період потребує особливої уваги, адже недостатня кількість сонячного світла та свіжого повітря в цей час може призвести до пожовтіння та опадання листя. Однак всього лише правильно внесене добриво допоможе уникнути цих поширених проблем.
У цій статті ми поділимося важливими нюансами догляду за геранню, а також розповімо, чим підгодувати герань узимку для пишного цвітіння.
Герань світлолюбна і добре росте на південних, південно-східних та південно-західних підвіконнях. Бажано забезпечити рослині до 12 годин світла за допомогою додаткового підсвічування.
Взимку необхідно дотримуватись поміркованості в поливі. Використовуйте лише відстояну воду: вона запобігає утворенню солей на поверхні землі. Обрізка взимку потрібна тільки для сильно розрослих ампельних сортів. Видаляйте відцвілі квітконоси та сухе листя.
Рослині буде корисне просте живильне підживлення. Для його приготування знадобляться молоко та гумат калію. Молоко є багатим джерелом кальцію та інших елементів, важливих для кімнатних рослин. У поєднанні з гуматом калію молочне підживлення стимулює ріст і покращує зовнішній вигляд рослин, роблячи листя яскравішим, а цвітіння – ряснішим.
Для приготування підживлення в 1 літрі води розведіть 1 столову ложку молока. Додайте 3-4 краплі гумату калію. Поливайте герань під корінь по злегка вологому ґрунту (ідеально – на наступний день після поливу). Для підживлення використовуйте лише свіже цільне молоко.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви забезпечите своїй рослині здоров’я та красу навіть у холодний зимовий період.
На замітку:
Герань має багату історію, що сягає давнини. Це багаторічна рослина, що походить з Південної Африки. Вона потрапила до Європи в XVII столітті і швидко завоювала популярність завдяки красі та різноманіттю сортів.