До речі, на стояках холодної води може накопичуватись до півлітра води на добу. Через надмірну вологість на трубах нерідко з’являється пліснява.
Як правильно ізолювати трубу
Для вирішення цієї проблеми необхідно просто ізолювати трубу за допомогою спеціального утеплювача, який називається “спінений поліетилен”. Його можна знайти в будівельних магазинах. Утеплювачі продаються різного діаметру і товщини. Для стояка холодної води можна обрати утеплювач діаметром 42 міліметри, а для меншого діаметру труб — 22 міліметри.
Спочатку необхідно ретельно протерти трубу насухо туалетним папером, щоб прибрати вологу і пил. Потім рулеткою або гнучким метром вимірюємо потрібну довжину ділянки труби, відзначаємо її і відрізаємо шматок утеплювача ножицями.
Установка утеплювача
Канцелярським ножем розрізаємо утеплювач вздовж, щоб було зручно надіти його на трубу. Після цього ще раз протираємо трубу папером, щоб поверхня залишалася абсолютно сухою. Утеплювач щільно одягаємо на трубу і фіксуємо його скотчем. Спочатку закріплюємо одну частину скотчем, а потім поступово обмотуємо всю поверхню.
Якщо трапляються складні ділянки труб, наприклад, перехідники чи краники, робимо потрібні заміри. Вирізаємо із утеплювача необхідні форми і ретельно фіксуємо їх скотчем. Якщо утеплювач не підходить за діаметром, можна скористатися додатковими шматками і сконструювати деталь потрібного розміру.
Таким способом ми ізолюємо всі ділянки труб холодної води, створюючи повноцінну ізоляцію. Робота виконана, і тепер холодні труби залишаються сухими, а гарячі — не покриваються конденсатом. Проблему вирішено!