Купила продукти на борщ та ахнула від чека: спробувала розібратися, чому все стало майже в 3 рази дорожчим

Сьогодні,   06:54    20
Схоже, скоро традиційний український борщ увійде в категорію дорогих делікатесів. За рік ціна на продукті, з яких він готується, збільшилася у 2-3 рази. Чому це сталося та які прогнози щодо цін?

Експерти пояснили причину значного подорожчання продуктів


Звичайний похід за продуктами на борщ тепер перетворився на справжнє випробування для гаманця те терпіння. Ціни в магазинах зростають дуже стрімко. Це стосується майже всіх продуктів, але деякі наче стали золотими, аж так сильно зросла їхня вартість. Чому це відбувається та як зекономити?




Капуста б’є всі рекорди. Ціна злетіла більш ніж утричі! От у що треба було вкладатися, а не у біткойни. А морква? За неї тепер просять у 2.5 рази більше. Але якщо хтось думає, що без капусти борщ обійдеться дешевше, то дарма, бо картопля та буряк теж подорожчали майже вдвічі. Навіть яблука, які раніше були одними з найдоступніших фруктів, тепер обійдуться покупцям приблизно на 70% дорожче (залежно від сорту).

Останні новини:  Солонка вже 10 років стоїть не лише на кухні, а й у ванній: дякую свекрусі за цю “фішку” для прання одягу

Молочка також зовсім не тішить. Кидати сметану в борщ тепер на 25% дорожче, ніж раніше. А якщо любите масло, то його вартість піднялася майже у півтора раза. Тому бутерброди теж стали дорожчими. Але не лише через масло. Борошно також подорожчало на чверть, а разом з ним — весь асортимент хліба та іншої випічки.

Експерти пояснили причину значного подорожчання продуктів

Але не все так погано, бо деякі продукти за рік стали доступнішими. Різниця не така значна, але все одно приємна. Любителі свинини та сала тепер платять за 4-5% менше за кілограм. Пшоно теж подешевшало. Знизилася ціна на цукор, але різниця така незначна, що ви могли навіть її не помітити в чеку — близько 0.4%.

Останні новини:  Насипаю 1 штучку у пральну машину, аби одяг приємно пахнув 3 тижні поспіль: достатньо 1 столової ложки

А причин для такого зростання цін назбиралося чимало. Минулий рік видався не дуже врожайним через погану погоду. До того ж багато овочів просто згнило на складах через проблеми з умовами зберігання. Та й електрика з газом тепер коштують помітно більше, що теж впливає на ціни. Ну і звісно, падіння гривні теж вплинуло.

Що ж робити в такій ситуації? Найпростіше рішення — завести власний город, якщо є така можливість. Навіть невеличка грядка може суттєво полегшити життя. Можна також закупати овочі гуртом, коли вони найдешевші, і робити консервації на зиму з борщовою заправкою, квашеною капустою, соками, соусами та іншим.

Останні новини:  Від шаманів кам’яного віку до фараона Тутанхамона: 40 вражаючих прикладів реконструкції обличчя древніх людей
Експерти пояснили причину значного подорожчання продуктів

Варто також придивитися до того, що ви їсте. Іноді можна замінити дорогі продукти дешевшими, але не менш корисними. Або купувати ті овочі, які зараз в сезоні й коштують дешевше. Непогано економлять також люди, які ходять за покупками на ринок. Там ще й поторгуватися можна, якщо ви маєте до цього хист.

За прогнозами, ціни мають трохи заспокоїтися у другій половині року. Але особливо сподіватися на це не варто. Краще вже зараз подумати, як можна зекономити, і почати щось робити.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту