Спатифілум ідеально підходить для сучасних інтер’єрів. Причому для абсолютно різних стилів. Власне, саме для кімнатного вирощування ця рослина й була виведена. Здивовані? Так, великі спатифілуми з’явилися близько 50 років тому. Вони призначені спеціально для будинків, в яких бракує світла.
Так, спатифілуми надзвичайно комфортно почуваються в напівтіні, тому чудово ростуть там, де іншим рослинам може не вистачати світла. Спатифілуми можуть виростати аж до 1.5 м у висоту! Це красиво та корисно, бо коли в кімнаті так багато зелені, то повітря краще очищується. Сортів цієї прекрасної рослини є дуже багато, але зараз найпопулярнішими є Сенсація та Королівський.
Але одразу зауважимо, що можливість рости у напівтіні не означає невибагливість до умов загалом. Тут якраз все навпаки. Спатифілуми досить примхливі. Найкраще їм на підлозі біля вікна, але так, щоб сонце не світило прямо на листя. Інакше листя рослини почне жовтіти, втрачатиме пружність, виглядатиме млявим. Зате в правильному місці спатифілум розкривається у всій красі.
Вологість також дуже важлива. Спатифілуми полюбляють “пити”. Тому поливати треба досить щедро! Але все ж не переборщіть, бо коли аж надто багато вологи, то корінню це нашкодить. А пошкоджене коріння — менше поживних речовин в листі, що призведе до все того ж пожовтіння, млявості тощо. Тож поливайте розумно. А ще обприскуйте листя! Спатифілум це обожнює, тому робіть це щодня. А коли цвіте, то й двічі на день. Пересаджувати спатифілум можна не частіше, ніж раз на 2-3 роки. І робити це можна не під час цвітіння.
Температура в кімнаті теж має значення. Найкраще спатифілум почувається при 20-25°C. Від протягів його краще берегти, бо скажете “до побачення” квітам та частині листя, які рослина поскидає через стрес. Він може з’явитися і через недостатнє підживлення. Взимку воно не треба, бо рослина “спить”. Навесні можна починати підживлення: спершу раз на місяць, потім кожні 2 тижні. Добрива найкраще підійдуть комплексні суміші.